Notowania

bombaj
20.05.2009 12:51

Zamachy w Bombaju. Indie współpracują z Pakistanem

Delhi przekazało nowe informacje o atakach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Indyjskie władze przekazały władzom w Pakistanie nowe informacje dotyczące krwawych zamachów terrorystycznych w Bombaju w listopadzie zeszłego roku - poinformowało MSZ w Delhi.

_ - Ministerstwo Spraw Zagranicznych przekazało dzisiaj Pakistańskiej Wysokiej Komisji dodatkowe informacje i szczegóły związane z atakami w Bombaju _ - głosi komunikat MSZ. Nie podano żadnych szczegółów.

Jak poinformowała lokalna telewizja, informacje te zawierają próbki DNA zamachowców. Delhi twierdzi, że terroryści byli członkami ugrupowania terrorystycznego Lashkar-e-Taiba, mającego siedzibę w Pakistanie. W masakrze zginęły 174 osoby, w tym 9 z 10 napastników.

W dniach 26-29 listopada ub.r. dziesięciu terrorystów zaatakowało w Bombaju sieć ekskluzywnych hoteli i miejscowe centrum żydowskie.

MASAKRA W BOMBAJU - ZOBACZ ZDJĘCIA CNN:

Masakra wywołała wzrost napięcia między dysponującymi bronią nuklearną Indiami i Pakistanem. Od uzyskania niepodległości w 1947 roku kraje te stoczyły ze sobą trzy konflikty zbrojne.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Rozpoczął się proces terrorysty z Bombaju ]( http://news.money.pl/artykul/rozpoczal;sie;proces;terrorysty;z;bombaju,245,0,436725.html )
* [ Pakistan przyznaje: Ataki w Bombaju planowano u nas ]( http://news.money.pl/artykul/pakistan;przyznaje;ataki;w;bombaju;planowano;u;nas,255,0,426751.html )
Tagi: bombaj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz