Notowania

żelichowski
30.06.2009 18:05

Żelichowski do Kaczyńskiego: Zlikwidujmy to bizancjum

PSL przekonuje prezydenta do ustawy medialnej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

*Szef klubu parlamentarnego PSL Stanisław Żelichowski przekonywał prezydenta Lecha Kaczyńskiego do podpisania ustawy medialnej. *

W Pałacu Prezydenckim trwają konsultacje Lecha Kaczyńskiego z szefami klubów parlamentarnych przed podjęciem decyzji przez głowę państwa. Prezydent może ustawę podpisać, zawetować lub skierować do Trybunału Konstytucyjnego.

Stanisław Żelichowski powiedział, że jeśli prezydent podpisałby ustawę to w budżecie na 2010 rok można by zagwarantować środki na funkcjonowanie mediów publicznych. Żelichowski dodał, że w czasie spotkania rozważano między innymi pomysł złożenia równolegle nowelizacji ustawy medialnej, która wprowadzałaby jakąś formę abonamentu.

Stanisław Żelichowski mówił, że proponował również inne rozwiązanie, czyli nieprzyjęcie przez Sejm, Senat i prezydenta sprawozdania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Jego zdaniem gdyby prezydent skierował ustawę medialną do Trybunału to w czasie pół roku byłoby możliwe ograniczenie kosztów utrzymania mediów publicznych.

- _ Możnaby zlikwidować to bizancjum, dwa zarządy, limuzyny... _ - mówił Żelichowski.

Tagi: żelichowski, kaczyński, prezydent, lech, rozmowy, ustawa, medialna, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz