Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ziobro
18.10.2007 13:12

Ziobro musi przeprosić SLD

Sąd nakazał ministrowi sprawiedliwości przeprosić SLD za stwierdzenie o "moralnej odpowiedzialności SLD" za samobójstwo Barbary Blidy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

*Minister sprawiedliwościZbigniew Ziobro musi przeprosić SLD za swoją wypowiedź, że "SLD tolerował relacje Barbary Blidy z osobami mafii węglowej" - orzekł Sąd Okręgowy w Warszawie. *

Sąd zakazał mu też rozpowszechniania tej informacji. Minister zapowiada, że ponownie złoży zażalenie.

Ziobro powiedział na początku października w Telewizji Trwam - i powtórzył później w Radiu Maryja - że wobec wykorzystywania samobójstwa Barbary Blidy przez SLD do ataków na prokuraturę, można użyć argumentu, że za jej śmierć "odpowiada środowisko SLD". Ziobro ma przeprosić Sojusz, poprzez opublikowanie w TV Trwam i Radiu Maryja ogłoszenia o treści:

"Ja Zbigniew Ziobro, kandydat na posła IV kadencji Sejmu RP, przepraszam SLD za to, że w czasie audycji "Rozmowy Niedokończone" w Telewizji Trwam oraz w audycji Radiu Maryja, wyemitowanych w dniu 3 października 2007 r., pomówiłem SLD, naruszając jego dobre imię, poprzez podanie nieprawdziwej informacji, że środowisko SLD tolerowało związki Barbary Blidy z mafią węglową".

"Wobec dzisiejszego orzeczenia Sądu Okręgowego w Warszawie, informujemy, iż w powyższej sprawie Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro złoży ponowne zażalenie do sądu drugiej instancji. Przypominamy, iż poprzednio Sąd Apelacyjny, uwzględnił zażalenie Ministra i uchylił identyczne orzeczenie Sądu Okręgowego" - wynika z oświadczenia przekazanego przez pełnomocników ministra sprawiedliwości.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: ziobro, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz