Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
mafia paliwowa
20.12.2008 09:09

Ziobro o zarzutach: To zemsta za walkę z korupcją

Płocka prokuratura postawi byłemu ministrowi sprawiedliwości zarzut ujawnienia akt mafii paliwowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Kula)

aktualizacja 13:30

Śledczy postawią mu zarzuty w związku z ujawnieniem w 2006 roku akt mafii paliwowej prezesowi PiSJarosławowi Kaczyńskiemu- twierdzi _ Rzeczpospolita _. Poseł PiS w Płocku ma pojawić się 20 stycznia w charakterze podejrzanego. - _ Wezwanie nosi datę 10 grudnia _ - mówi _ Rzeczpospolitej _Zbigniew Ziobro.

Były minister sprawiedliwości dodaje, że nie spodziewał się innego prezentu pod choinkę odDonalda Tuskai PO. _ - To zemsta za to, że podjąłem walkę z korupcją i przestępczością ludzi władzy _ - uważa polityk.

Zbigniew Ziobro twierdzi, że prokuratorskie zarzuty pod jego adresem są całkowicie nieuzasadnione. ego zdaniem Platformie przeszkadzały jego działania antykorupcyjne, związane z osobami z kręgów partii Donalda Tuska.

Zbigniew Ziobro podkreślił, że przez wiele miesięcy czekał na postawienie zarzutów i taką informację przyjmuje ze spokojem:

Poseł Prawa i Sprawiedliwości przypomniał, że jest nie tylko byłym prokuratorem generalnym, ale także wiceprezesem największej partii opozycyjnej. Ziobro dodał, że ujawnienie akt dotyczących mafii paliwowej Jarosławowi Kaczyńskiego nie wpłynęło negatywnie na toczące się wówczas śledztwo, a wręcz przeciwnie - zwiększyło jego skuteczność:

Jak ustaliła _ Rzeczpospolita _, postawienie zarzutów miał sugerować Waldemarowi Ossowieckiemu, szefowi płockiej prokuratury, wysoki przedstawiciel Prokuratury Krajowej.

Tagi: mafia paliwowa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz