Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ziobro szukał haków na Grada?

0
Podziel się:

Minister zlecił prokuratorom zbieranie informacji o polityku PO.

Ziobro szukał haków na Grada?
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEEvuwlN

*Dwa lata temu ministerstwo sprawiedliwości zleciło prokuratorom kwerendę śledztw, w których mogły się znaleźć informacje o polityku PO. *

_ Dziennik _ dotarł do zeznań prokuratora Marka Wełny z Krakowa, który był szefem zespołu śledczych zwalczających mafię paliwową. Zeznawał on w śledztwie prowadzonym przez płocką prokuraturę przeciwZbigniewowi Ziobrze.

Gazeta przypomina, że były minister jest podejrzany o bezprawne przekazanieJarosławowi Kaczyńskiemuinformacji ze sprawy paliwowej, którą nadzorował Wełna. W październiku prokuratorzy z Płocka zapytali Wełnę, jakimi wątkami śledztwa interesowali się politycy PiS, w tym Ziobro.

bEEvuwlP

Wełna zeznał, że interesowały ich materiały dotyczące osób z przeciwnych obozów politycznych, między innymi Jacka Piechoty,Leszka Millera,Aleksandra Kwaśniewskiego, ale takżeAleksandra Gradaz PO, gdy ten kandydował do komisji do spraw banków. Prokurator ujawnił, że on i jego podwładni dostali polecenie, by znaleźć informacje o ówczesnym pośle Gradzie.
Zbigniew Ziobro przekonuje, że wszystko odbywało się zgodnie z procedurami. _ Gdy Grad kandydował do komisji, posłowie chcieli wiedzieć, czy jest objęty jakimś śledztwem _ - mówi były minister sprawiedliwości.
_ _

bEEvuwmq
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)