Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ziobro
16.09.2006 17:29

Ziobro: To wyraz desperacji Majchrowskiego

Kolejna odsłona konfliktu ministra sprawiedliwości i prezydenta Krakowa. Jacek Majchrowski chce złożyć doniesienie do prokuratury.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Radek pietruszka)

*Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro uważa, że zapowiedź prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego, który chce złożyć do prokuratury doniesienie przeciwko niemu, to "wyraz desperacji". *

"Ja podchodzę do tego z pewną wesołością" - powiedział Ziobro.

Majchrowski poczuł się dotknięty wypowiedzią Ziobry, który w czwartek na konferencji prasowej określił prezydenta Krakowa mianem "kolegi Jerzego Jaskierni". Dodał, że może jest on "zwykłym nieudacznikiem", który nie panuje nad swymi urzędnikami, którzy "niszczą substancję archeologiczną krakowskiego rynku".

ZOBACZ TAKŻE:
Będzie kolejna komisja śledcza?Ziobro mówił o tym wówczas m.in. w kontekście doniesień "Gazety Wyborczej", która napisała, że zdymisjonowany komendant małopolskiej policji, gen. Adam Rapacki, nie chciał zgodzić się na założenie podsłuchów prezydentowi Krakowa i osobom z jego otoczenia.

Majchrowski zapowiedział, że doniesienie złoży w prokuraturze w poniedziałek. "Będę skarżył ministra Ziobrę za insynuacje, które wypowiedział pod moim adresem" - powiedział w piątek dziennikarzom Majchrowski.

"Znając materiał postępowań prokuratorskich w Krakowie myślę, że to wyraz desperacji pana prof. Majchrowskiego, który w stylu swojego kolegi z wydziału, prof. Jaskierni - towarzysza broni - podejmuje desperacki atak na prokuratora generalnego, chcąc w ten sposób być może zapobiec działaniom prokuratury" - mówił Ziobro.

Minister podkreślił, że prokuratura ma wyjaśnić "wszystkie okoliczności tych przestępstw", które miały miejsce w Krakowie i ustalić też "ewentualną" rolę w tym przedsięwzięciu Majchrowskiego jako prezydenta miasta, bo - jak zaznaczył - "wymaga tego rzetelność śledztwa".

Zastrzegł, że on osobiście nigdy tej roli nie przesądził, ponieważ od tego sąZOBACZ TAKŻE:Ziobro: Lewica histeryzujepostępowania prokuratorów. "Ja tylko stwierdzam, że doszło do popełnienia przestępstw, stwierdzam, że w szeroko rozumianych sprawach związanych z postępowaniami budowlanymi w Krakowie są stawiane także zarzuty pracownikom, którzy podlegają Majchrowskiemu, są też stosowane tymczasowe aresztowania w stosunku do inwestorów zaangażowanych w te sprawy" - wyjaśnił.

"Jeżeli pan Majchrowski myśli, że w ten sposób zablokuje to postępowanie czy zniechęci prokuraturę do badania jego ewentualnej roli, to się głęboko myli, to się łudzi" - oświadczył dziennikarzom.

Ziobro zapowiedział, że jeżeli okaże się, że Majchrowski był tylko "niekompetentnym politykiem, niekompetentnym prezydentem", to on jako prokurator generalny - jeśli wtedy jeszcze nim będzie - poda to do publicznej wiadomości.

Śledztwo ws. remontu wschodniej części Rynku prowadzi krakowska prokuratura. Zawiadomienie w tej sprawie złożyli w prokuraturze małopolski inspektor nadzoru budowlanego i wicewojewoda. Badane są różne wątki, także dotyczące niedopełnienia lub przekroczenia uprawnień przez urzędników.

Tagi: ziobro, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz