Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Źle oceniamy prezydenta, jeszcze gorzej Sejm

0
Podziel się

61 proc. Polaków wystawiło prezydentowi oceny negatywne. 66 proc. źle ocenia pracę posłów.

Źle oceniamy prezydenta, jeszcze gorzej Sejm
(PAP/Radek Pietruszka)
bDTXYhiZ

61 proc. Polaków wystawiło prezydentowi oceny negatywne. 66 proc. ankietowanych źle ocenia pracę posłów. - wynika z najnowszego sondażu CBOS.

Wśród respondentów negatywnie oceniających działalność prezydenta, zdecydowanie negatywną ocenę wystawiaLechowi Kaczyńskiemu26 proc. (35 proc. ocenia jego aktywność raczej źle). W grupie tych, którzy głowie państwa wystawiają notę pozytywną, 3 proc. jest zdania, że Lech Kaczyński pracuje zdecydowanie dobrze (według 24 proc. - raczej dobrze).

CBOS zauważa, że opinie o aktywności prezydenta są raczej stabilne. W porównaniu z badaniem sprzed miesiąca grupa respondentów wyrażających zadowolenie z jego pracy zwiększyła się o 1 pkt proc. Jednocześnie liczba ocen negatywnych wystawianych głowie państwa spadła o 2 pkt. procentowych. O 1 pkt - do 12 proc. - wzrosła liczba badanych wybierających odpowiedź _ trudno powiedzieć _.

bDTXYhjb

Zdecydowanie negatywne zdanie o pracy posłów ma 17 proc. ankietowanych (49 proc. raczej negatywne). Wśród ankietowanych mających pozytywną opinie o pracy Sejmu, jedynie 1 proc. sądzi, że posłowie pracują zdecydowanie dobrze (pozostałe 23 proc. uważa, że praca posłów zasługuje na ocenę raczej dobrą). 10 proc. jest w tej kwestii niezdecydowanych.

Senat jest postrzegany nieco lepiej niż Sejm, chociaż również w tym wypadku przeważają opinie negatywne. Połowa respondentów - 50 proc. - uważa, że ta izba parlamentu działa źle (w tym 11 proc., że zdecydowanie źle), natomiast 29 proc. ocenia, że dobrze (1 proc. - zdecydowanie dobrze). Brak zdania na ten temat deklaruje 21 proc. ankietowanych.

Od ubiegłego miesiąca przybyło pozytywnych ocen działalności obu izb parlamentu (o 6 pkt proc. w przypadku zarówno Sejmu jak i Senatu). Liczba opinii negatywnych o działalności posłów nie zmieniła się w tym czasie, a o pracy senatorów zmalała o 1 pkt proc. Z kolei brak wyrobionego zdania na temat aktywności posłów deklaruje o 6 pkt proc. mniej niż przed miesiącem, a w przypadku senatorów - o 5 pkt proc.

bDTXYhjh

CBOS przeprowadził sondaż między 1 a 6 października na liczącej 1096 osób reprezentatywnej próbie dorosłych mieszkańców Polski.

bDTXYhjC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)