Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Zniknie "białe miasteczko"

Zniknie "białe miasteczko"

Fot. PAP/ Tomasz Paczos

Po czterech tygodniach "białe miasteczko" zniknie sprzed Kancelarii Premiera. O godz 17 pielęgniarki zakończą akcję protestacyjną.

Urszula Idziszek i Maria Walczak z Jarocina mówią, że odjadą z Warszawy z mieszanymi uczuciami. "Jesteśmy rozżalone, bo wszystkie koleżanki poświęciły się, okazały wiele ofiarności, a nie było efektu" - mówią pięlęgniarki. Zapowiadają, że wrócą do stolicy, by kontynuować protest.
Grażyna Gaj z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych uważa, że wbrew pozorom protest pielegniarek zakończył się sukcesem.

Gaj powiedziała, że protestujące pokazały rządowi skąd wziąć pieniądze na podwyżki, a społeczeństwu - jaki jest obecny rząd.
Grażyna Gaj zapewniła, że ostatnia noc w "białym miasteczku" będzie spokojna. Od godz. 22 do godz. 6 obowiązuje cisza nocna. Dopiero na godz. 17 pielęgniarki szykują pożegnanie miasteczka oraz wszystkich warszawiaków, którzy je wspierali. "Teren pozostawimy prawie nienaruszony, ponieważ zostanie zrekultywowany. Być może nawet pojawią się kwiaty" - dodała Gaj.

"Białe miasteczko" wciąż odwiedza wielu warszawiaków. Przyjechali, aby siostry pożegnać i podpisać się pod listą. Większość odwiedzających mówi, że pielęgniarki powinny poczekać aż rząd wróci z urlopu i wrócić jesienią aby znów protestować.

Pielęgniarki zapowiedziały, że wrócą do Warszawy 19 września. Wtedy ma się odbyć ogólnopolska manifestacja poparcia dla służby zdrowia.

strajk, nfz, lekarze, slużba zdrowia, białe miasteczko
IAR
Czytaj także
Polecane galerie