Notowania

rosja
29.08.2009 08:19

Znów prowokacja? Kontrowersyjna książka o Polsce 1 września

Prezentacja rosyjskiej publikacji została przełożona.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bmalina/Wikipedia)

*Rosyjska agencja prasowa RIA-Novosti ponownie anonsuje prezentację zbioru dokumentów pod nazwą _ Sekrety polskiej polityki zagranicznej 1935-45 _. *

Według najnowszych informacji, prezentacja odbędzie się 1 września - w rocznicę rozpoczęcia drugiej wojny światowej i w dniu wizyty premiera Władimira Putina w Polsce.

Informacja o prezentacji we wtorek książki _ Sekrety polskiej polityki zagranicznej 1935-45 _ pojawiła się późno wieczorem na stronie internetowej agencji prasowej RIA-Novosti.

Książka zostanie zaprezentowana we wtorek w południe czasu moskiewskiego czyli o godzinie 10:00 czasu polskiego. W zbiorze mają się znaleźć odtajnione dokumenty rosyjskiej Służby Wywiadu Zagranicznego dotyczące Polski.

Pierwotnie prezentację książki planowano na 31 sierpnia. Jednak media poinformowały o jej odwołaniu. Komentatorzy ocenili to jako gest w stronę Polski przed przyjazdem do naszego kraju premiera Rosji Władimira Putina.

Dotychczas w rosyjskich mediach pojawiło się wiele kontrowersyjnych opinii o drugiej wojnie światowej - w tym zarzuty, że Polska sprzymierzała się z Hitlerem przeciwko Związkowi Radzieckiemu.

Tagi: rosja, wiadomości, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz