Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tusk
08.10.2007 09:23

Dziedziczak: Niech Tusk pokaże dokumenty

Jeśli Donald Tusk ma jakieś dokumenty, to niech je pokaże - tak rzecznik rządu Jan Dziedziczak zareagował na słowa szefa PO, który w wywiadzie dla "Newsweeka" powiedział, że zna "brzydkie fakty z przeszłości politycznej i biznesowej braci Kaczyńskich oraz ich najbliższych współpracowników".

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Bartłomiej Zborowski)

JeśliDonald Tuskma jakieś dokumenty, to niech je pokaże - tak rzecznik rządu Jan Dziedziczak zareagował na słowa szefa PO, który w wywiadzie dla "Newsweeka" powiedział, że zna "brzydkie fakty z przeszłości politycznej i biznesowej braci Kaczyńskich oraz ich najbliższych współpracowników".

W ten sposób Tusk odpowiedział na uwagę dziennikarzy "Newsweeka", że PO zainteresowała się biznesową przeszłością Porozumienia Centrum, pierwszej partiiJarosława Kaczyńskiegoi podobno bada sprawę związanej z PC spółki Telegraf, a także związki PC z aferą FOZZ. "Niektóre z faktów są przygnębiające" - dodał Tusk.

ZOBACZ TAKŻE:
Tusk: Znamy brzydkie fakty z przeszłości Kaczyńskich"To jest sprawdzone, to sprawdził sąd. I w połowie lat 90. - pomimo tego, że PC było marginalną partią, małą, mającą przeciwko sobie bardzo pokaźne siły - nic nie znaleziono, nic nie udowodniono - nawet wtedy" - powiedział Dziedziczak.

Według niego, w tej sprawie "nic nie ma". Dziedziczak zaapelował do szefa PO - jeżeli ma jakieś materiały w tej sprawie, to niech pokaże. "Niech pokaże, od razu przejdźmy do konkretów, pokażmy papiery, co jest takiego kompromitującego. Zapewniam, że nic nie będzie" - powiedział Dziedziczak.

"Jeżeli Donald Tusk ma zamiar mydlić oczy wyborcom, do końca kampanii mówić, że na pewno coś jest, ale tego nie pokaże, to jest pytanie o uczciwość wobec wyborców i pytanie dlaczego nie chce pokazać tego w tej chwili" - dodał.

Tagi: tusk, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz