Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
MKS
|

Półprofesjonalna linia do produkcji papierosów - zatrzymana. Nawet prawie milion paczek miesięcznie

7
Podziel się

Przydomowa fabryka mogła w ciągu miesiąca wyprodukować nawet 900 tys. paczek papierosów. I biorąc pod uwagę, że funkcjonariusze znaleźli na miejscu 4,3 mln sztuk papierosów, można podejrzewać, że produkcja szła pełną parą.

Półprofesjonalna linia do produkcji papierosów - zatrzymana. Nawet prawie milion paczek miesięcznie
Funkcjonariusze przejęli ponad 4 mln papierosów, ok. 37 ton tytoniu, a także specjalistyczne maszyny wykorzystywane do produkcji i pakowania papierosów
bEiEzuDF

To nie była żadna prowizorka, lecz profesjonalna przydomowa fabryka papierosów. Na początku października policjanci CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie weszli na teren prywatnej posesji. Wewnątrz odkryli dwie czynne linie technologiczne do produkcji papierosów, w tym specjalistyczne maszyny służące do produkcji i pakowania papierosów, ale także suszenia tytoniu.

Przestępcy działali od pewnego czasu, czego dowodem jest prawie 4,3 mln szt. już gotowych papierosów, które znaleziono na miejscu. Dodatkowo funkcjonariusze przejęli 32 tony suszu tytoniowego oraz 5 ton krajanki tytoniowej, jak również półprodukty służące do produkcji wyrobów tytoniowych.

Ze wstępnych szacunków wynika, że gdyby te wyroby tytoniowe trafiły na rynek straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków mogłyby wynieść ponad 24 mln zł. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, w wieku 36 i 44 lata, a także zabezpieczyli trzy ciągniki siodłowe i dwie naczepy, które mogły być wykorzystywane do przestępczego procederu.

bEiEzuDH
Zobacz także: Oszustwa w dobie pandemii. "Banki przerzucają ciężar na klientów"

Zatrzymane osoby doprowadzono do Prokuratury Okręgowej w Słupsku, gdzie usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, nielegalnego wytwarzania wyrobów tytoniowych oraz popełnienia przestępstw karnoskarbowych. Wobec podejrzanych sąd zastosował tymczasowe aresztowanie.

Śledztwo w tej sprawie wspólnie prowadzi olsztyńskie CBŚP oraz warmińsko-mazurski Urząd Celno-Skarbowy, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Słupsku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEiEzuEi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(7)
Przedsiebiorc...
8 miesięcy temu
Ludzie! Nadaja sie na ministerialne stołki lepiej niż Banaś!!!
pawel
8 miesięcy temu
konstytucja art 20 wolność działalności gospodarczej ...
janusz 58
8 miesięcy temu
Cytuję : Półprofesjonalna linia do produkcji papierosów - zatrzymana. Cytuję powtórnie : To nie była żadna prowizorka, lecz profesjonalna przydomowa fabryka papierosów. A mam pytanie to w końcu co drapnęli policjanci i celni skarbusie ? Ze zdjęcia przedstawionego nie wynika , że jest to fabryka fajek a może też to być suszarnia ziół na przykład . A na czym polega pół profesjonalność i czym się różni od całej profesjonalności ? A co to są półprodukty do produkcji papierosów ? Przy produkcji używa się materiałów do produkcji czegoś / różnych w różnych branżach / .
bEiEzuEj
Misio
8 miesięcy temu
A skąd takie maszyny do produkcji?
myślenie nie ...
8 miesięcy temu
zrobic fajki, alkohol i prochy za darmo i nie bedzie problemu