Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Materiał partnera
|
aktualizacja

Polski Fundusz Rozwoju z Allegro szkolą innowatorów. Zapisz się do Szkoły Pionierów PFR

6
Podziel się:

PFR we współpracy z Allegro szukają technologicznych talentów. Właśnie wystartowała jedyna w Polsce szkoła startupowców, innowatorów i pionierów polskiej gospodarki. Młodzi przedsiębiorcy mogą skorzystać z wiedzy najlepszych specjalistów w Polsce i Berlinie.

Polski Fundusz Rozwoju z Allegro szkolą innowatorów. Zapisz się do Szkoły Pionierów PFR
(iStock.com, littlehenrabi)

Żadnej teorii, za to sama praktyka i rozwiązywanie realnych biznesowych problemów, czyli tak zwana edukacja przez wyzwania. Tak wygląda nowoczesna szkoła biznesowa. Tak wyglądają podstawy Szkoły Pionierów Polskiego Funduszu Rozwoju. Właśnie wystartowała druga edycja programu.

To szansa dla młodych przedsiębiorców z całej Polski: Warszawy, Krakowa, Opola, Zielonej Góry, Rzeszowa. Miejscowość nie ma znaczenia, liczy się za to pomysł i zaangażowanie.

Czym jest Szkoła Pionierów?

To międzynarodowy program edukacyjny dla przedsiębiorców technologicznych z całej Polski.

Nabór do niej potrwa do 25 czerwca.

Co można zyskać?

Kontakty, doświadczenie, wsparcie ekspertów i wiedzę nt. prowadzenia nowoczesnego przedsiębiorstwa. Wszystko w asyście najlepszych specjalistów z rynku.

Polski Fundusz Rozwoju zakłada, że uczestnicy przez 4 tygodnie będą uczyć się kluczowych kompetencji przyszłości.

Pod okiem ekspertów w Warszawie i Berlinie startujący przedsiębiorcy będą rozwijać własne innowacyjne projekty. Program tworzy PFR we współpracy z Allegro. Do współpracy obie firmy zaprosiły jednak zdecydowanie szersze grono specjalistów.

Uczestnicy programu skorzystają z wiedzy blisko 30 ekspertów z różnych dziedzin.

To fachowcy od marketingu, znawcy funduszy inwestycyjnych, start-upowcy z powołania. Wszyscy w jednym miejscu, wszystko za darmo. Uczestnicy zakwalifikowani na warsztaty są zobowiązani uiścić jedynie 500 zł opłaty administracyjnej.

Kadry przyszłości

- Celem drugiej edycji Szkoły Pionierów PFR jest wsparcie młodych osób w tworzeniu innowacyjnych projektów, które w dalszej perspektywie mogą zostać skomercjalizowane i wejść na rynek polski i globalny - tłumaczy Eliza Kruczkowska, dyrektor departamentu rozwoju z Polskiego Funduszu Rozwoju. Jak podkreśla, to jedyna szansa na utrzymanie dynamicznego rozwoju gospodarczego w dłuższej perspektywie.

Plan warsztatów podzielony jest na 3 tygodnie zajęć w Warszawie i tydzień szkolenia zagranicznego. Każdy z uczestników ma swoją własną miarę postępu, bo aplikując do programu wszyscy przedstawiali plan ścieżki rozwoju. I według niej będą pracowali.

- Cały program został oparty o nauczanie kluczowych kompetencji zdefiniowanych podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos. Zaliczają się do nich: kompleksowe rozwiązywanie problemów, krytyczne myślenie, kreatywność, zarządzanie ludźmi, współpraca z innymi. Warsztaty poprowadzą praktycy biznesu i eksperci, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami zawodowymi - dodaje Kruczkowska.

Jak wyjaśnia Kruczkowska, Szkoła Pionierów PFR jest częścią strategii rozwoju polskiego ekosystemu innowacji. PFR w ten sposób chce odpowiedzieć na realne potrzeby rynku, czyli brak wyspecjalizowanych kadr i trudności w kształceniu umiejętności czysto biznesowych.

Jak podkreśla Kruczkowska, fundusze VC zarządzane przez PFR Ventures mają do zainwestowania w innowacyjne projekty ponad 3 mld złotych.

- Jednak samo finansowanie to nie wszystko, potrzebne jest tzw. smart money, czyli połączenie pieniędzy z know-how i kompetencjami biznesowymi. Tę lukę kompetencyjną wypełnia Szkoła Pionierów PFR - przekonuje.

Szkolenie obejmuje wszystkie elementy tworzenia biznesu: od pomysłu po wdrożenie i komercjalizację. Jak mówi Kruczkowska, cykl szkolenia nie przeszedł większych zmian w porównaniu do pierwszej edycji. Został tylko delikatnie udoskonalony.

Najpierw Warszawa, później Berlin

Przedsiębiorcy najpierw spędzą trzy tygodnie w Warszawie, później trafią do Berlina.

- Pojadą do nowej europejskiej stolicy startupów. Miejsce to może pochwalić się tytułem trzeciego miasta w Europie z największą liczbą jednorożców, a w 2018 roku zanotowano tam aż 70-procentowy wzrost inwestycji w berlińskie startupy. W stolicy Niemiec uczestnicy będą mieli możliwość skonfrontowania swojego pomysłu z ekspertami tamtejszego rynku, a także nawiązania kontaktów z zagranicznymi start-upami technologicznymi, międzynarodowymi korporacjami, akceleratorami, funduszami VC i aniołami biznesu - opowiada Paweł Borys, prezes PFR.

Co ważne prawie połowa berlińskich startupów pracuje nad cyfrowymi modelami biznesowymi. Stąd też to doskonałe miejsce, by się uczyć.

- Warsztaty zagraniczne w tym miejscu umożliwią polskim wizjonerom technologicznym zrozumienie możliwości skalowania swoich projektów poprzez współpracę z przedsiębiorcami i przedsiębiorczyniami z sukcesami na koncie - dodaje Borys.

- Wspieramy przedsiębiorczość Polaków w różny sposób. Oczywiście głównie w ekosystemie Allegro, łączącym 17 milionów klientów ze 125 tysiącami profesjonalnych sklepów, ale także w tym innowacyjnym projekcie, który młodym Polkom i Polakom daje kontakt z praktykami nowoczesnego biznesu i pokazuje, że można planować rozwój kompetencji przedsiębiorcy z rozmachem i w bardzo szerokiej perspektywie – mówi Damian Zapłata, członek zarządu w Allegro.

Nad wartością merytoryczną warsztatów czuwa Rada Programowa. W jej skład weszli: Eliza Kruczkowska, dyrektor Departamentu Rozwoju Innowacji w PFR, członek zarządu w Allegro Damian Zapłata, badaczka MIT/Akademii Leona Koźmińskiego Aleksandra Przegalińska i czy Filip Granek, czyli założyciel XTPL i laureat tytułu Przedsiębiorca Roku 2019.

Zapisz się do Szkoły Pionierów PFR

Aby zgłosić się do Szkoły Pionierów PFR należy wypełnić formularz aplikacyjny dostępny na stronie startup.pfr.pl i załączyć do niego swoje CV oraz personalny plan rozwoju.

W drugim etapie naboru - spotkaniu z komisją - wyłonionych zostanie 50 młodych osób, które dołączą do programu.

Szkoła Pionierów PFR ruszy we wrześniu 2019 roku.

Organizator pokrywa koszty szkolenia, wyżywienia w czasie warsztatów oraz podróż i pobyt w Berlinie. Po stronie zakwalifikowanego uczestnika jest tylko opłata w wysokości 500 zł i zakwaterowanie podczas warsztatów w Warszawie.

Głównym wymaganiem jest pełne zaangażowanie w czasie trwania projektu we wrześniu - warsztaty będą prowadzone od godzin porannych do popołudniowych, w dni robocze.

Po zakwalifikowaniu się do finałowej grupy stypendystów Szkoły Pionierów każdy uczestnik otrzyma do podpisania deklarację uczestnictwa. Zobowiązuje ona do aktywnej partycypacji we wszystkich warsztatach przez cały czas trwania inicjatywy. Jak pokazuje pierwsza edycja: to się opłaca.

Część stypendystów już jest w programach akceleracyjnych i wdraża swoje pomysły życie, kilka osób właśnie przeszło pierwsze rundy finansowania, a niektórzy - zamienili Warszawę na Berlin i są członkami dużych międzynarodowych ekip. Jak podkreśla Eliza Kruczkowska, jest przekonana, że druga edycja programu przyniesie podobne sukcesy.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(6)
jj
5 lata temu
przecież nabór już zakończony.
:))))
5 lata temu
ciekawe dlaczego ci fachowcy od start-upow nie wdroza wlasnych pomyslow, pewnie sa teoretycznymi start-upowcami, a nic sami nie osiagneli
ja
5 lata temu
Pomysły na biznes (produkt) to rzecz powszechna, ale ich realizacja (sprzedaż) już nie. W naszych szkołach za mało stawia się na przedsiębiorczość i na finansową edukację. Produkuje się „niemyślących, mało twórczych pracowników”. Do tego rozdawnictwo pieniędzy wzmaga brak inicjatywy. Zobaczcie sobie ksią,zke „Emeryt,ura nie jest Ci potzrebna” Jest o zarządzaniu pieniędzmi, by ludzie mogli zobaczyć, że można budować majątki, pomimo niewysokich zarobków.
Manager
5 lata temu
Lepsza szkoła biznesu, to szkoła życia. Wystawiałem swoje produkty na allEgro, płaciłem za ogłoszenia, płaciłem prowizję. Poszedłem po rozum do głowy- wystawiam na moFree. Ogłoszenia wstawiam za darmo i nie płacę żadnych prowizji. Szkoła Życia, pozdrawiam.
mimo
5 lata temu
"Nabór do niej potrwa do 25 czerwca" Czy nabór będzie trwał niemal rok, czy też jest to lekko spóżniona informacja?