Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ponad milion złotych na walkę z epidemią. Pieniądze trafią bezpośrednio do szpitali

Fundacja BGK przekazała 1,5 mln zł na wsparcie dziesięciu szpitali w walce z COVID-19. W ramach akcji pomocowej do placówek medycznych trafiło również kilka ton owoców.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock)
Wsparcie od BGK otrzymały już placówki w Elblągu, Siedlcach, Jędrzejowie i Warszawie, a niebawem otrzymają je również szpitale w Poznaniu, Wejherowie, Tomaszowie Lubelskim oraz dwie placówki w Kielcach

Materiał powstał przy współpracy z BGK

Gwarancje kredytowe i pożyczki płynnościowe, które przygotował Bank Gospodarstwa Krajowego, to bardzo istotna cześć wsparcia dla polskich przedsiębiorców w czasie wstrzymania aktywności gospodarczej. Tak samo jak miejsca pracy, w obecnej sytuacji, ważne jest solidarne wsparcie dla służby zdrowia.

Tony owoców dla szpitali

Fundacja BGK im. J.K. Steczkowskiego przeznaczyła łącznie 1,5 mln zł na wsparcie szpitali w walce z COVID-19. Wsparcie otrzymały już placówki w Elblągu, Siedlcach, Jędrzejowie i Warszawie, a niebawem otrzymają je również szpitale w Poznaniu, Wejherowie, Tomaszowie Lubelskim oraz dwie placówki w Kielcach. Trwają rozmowy ze szpitalem w Krotoszynie. Przy wyborze placówek wymagających wsparcia BGK współpracuje z Ministerstwem Zdrowia.

To jednak nie wszystko. Na prośbę BGK, firma, która na co dzień dostarcza owoce do biur banku, od marca przekazuje je personelowi medycznemu sześciu szpitali w Katowicach, Lublinie, Poznaniu, Szczecinie i dwóm w Warszawie.

Do dziś przekazano w ten sposób ponad 2 tony świeżych owoców. Korzyść jest obopólna, ponieważ tym samym firma dostarczająca owoce nie straci swojego zlecenia w okresie kwarantanny.

Wspieramy służbę zdrowia w każdy dostępny sposób

- Personel medyczny każdego dnia z wielkim poświęceniem angażuje się w walkę o zdrowie i życie pacjentów. Dlatego nasz bank wspiera służbę zdrowia w każdy dostępny nam sposób. Tym drobnym gestem chcemy wyrazić wdzięczność za najważniejszą - w tym trudnym czasie - pracę lekarzy, pielęgniarek i sanitariuszy. Dzisiaj wszyscy musimy łączyć siły – mówi prezes BGK Beata Daszyńska–Muzyczka.

Bank Gospodarstwa Krajowego, jako polski bank rozwoju, we współpracy z resortami rozwoju i finansów oraz sektorem bankowym przygotował zestaw narzędzi wspierających polskie firmy. Pomogą one zabezpieczyć płynność finansową przedsiębiorców z sektora mikro-, małych i średnich firm, niezależnie od branży. To m.in. korzystniejsze warunki udzielania gwarancji de minimis, utworzenie Funduszu Gwarancji Płynnościowych, czy system dopłat do oprocentowania kredytów. Pracuje także nad poszerzeniem wsparcia z wykorzystaniem funduszy europejskich.

Materiał powstał przy współpracy z BGK

Źródło:
WP Finanse
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-05-2020

RMZnowu dyrektorzy szpitali zabiorą wszystko i pójdzie w długi i irracjonalne stawki lekarzy.Ktorzy kreują się na pomagających a w rzeczywistości … Czytaj całość

08-05-2020

RomekNo i dzięki takiemu wsparciu, włodarze miast w których są te szpitale, nie będą finansować swoich szpitali, tylko horendalnie wysokie wynagrodzenia … Czytaj całość

11-05-2020

taka jest prawdaA gdzie są pieniądze rządowe? Gdyby nie pomoc osób prywatnych i instytucji pozarządowych w Polsce byłaby teraz tragedia. Rząd sie całkowicie nie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (23)