Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ponad milion złotych na walkę z epidemią. Pieniądze trafią bezpośrednio do szpitali

23
Podziel się:

Fundacja BGK przekazała 1,5 mln zł na wsparcie dziesięciu szpitali w walce z COVID-19. W ramach akcji pomocowej do placówek medycznych trafiło również kilka ton owoców.

Wsparcie od BGK otrzymały już placówki w Elblągu, Siedlcach, Jędrzejowie i Warszawie, a niebawem otrzymają je również szpitale w Poznaniu, Wejherowie, Tomaszowie Lubelskim oraz dwie placówki w Kielcach
Wsparcie od BGK otrzymały już placówki w Elblągu, Siedlcach, Jędrzejowie i Warszawie, a niebawem otrzymają je również szpitale w Poznaniu, Wejherowie, Tomaszowie Lubelskim oraz dwie placówki w Kielcach (Shutterstock)
bEKHvqmt

Materiał powstał przy współpracy z BGK

Gwarancje kredytowe i pożyczki płynnościowe, które przygotował Bank Gospodarstwa Krajowego, to bardzo istotna cześć wsparcia dla polskich przedsiębiorców w czasie wstrzymania aktywności gospodarczej. Tak samo jak miejsca pracy, w obecnej sytuacji, ważne jest solidarne wsparcie dla służby zdrowia.

Tony owoców dla szpitali

Fundacja BGK im. J.K. Steczkowskiego przeznaczyła łącznie 1,5 mln zł na wsparcie szpitali w walce z COVID-19. Wsparcie otrzymały już placówki w Elblągu, Siedlcach, Jędrzejowie i Warszawie, a niebawem otrzymają je również szpitale w Poznaniu, Wejherowie, Tomaszowie Lubelskim oraz dwie placówki w Kielcach. Trwają rozmowy ze szpitalem w Krotoszynie. Przy wyborze placówek wymagających wsparcia BGK współpracuje z Ministerstwem Zdrowia.

bEKHvqmv

To jednak nie wszystko. Na prośbę BGK, firma, która na co dzień dostarcza owoce do biur banku, od marca przekazuje je personelowi medycznemu sześciu szpitali w Katowicach, Lublinie, Poznaniu, Szczecinie i dwóm w Warszawie.

Do dziś przekazano w ten sposób ponad 2 tony świeżych owoców. Korzyść jest obopólna, ponieważ tym samym firma dostarczająca owoce nie straci swojego zlecenia w okresie kwarantanny.

Wspieramy służbę zdrowia w każdy dostępny sposób

- Personel medyczny każdego dnia z wielkim poświęceniem angażuje się w walkę o zdrowie i życie pacjentów. Dlatego nasz bank wspiera służbę zdrowia w każdy dostępny nam sposób. Tym drobnym gestem chcemy wyrazić wdzięczność za najważniejszą - w tym trudnym czasie - pracę lekarzy, pielęgniarek i sanitariuszy. Dzisiaj wszyscy musimy łączyć siły – mówi prezes BGK Beata Daszyńska–Muzyczka.

bEKHvqmB

Bank Gospodarstwa Krajowego, jako polski bank rozwoju, we współpracy z resortami rozwoju i finansów oraz sektorem bankowym przygotował zestaw narzędzi wspierających polskie firmy. Pomogą one zabezpieczyć płynność finansową przedsiębiorców z sektora mikro-, małych i średnich firm, niezależnie od branży. To m.in. korzystniejsze warunki udzielania gwarancji de minimis, utworzenie Funduszu Gwarancji Płynnościowych, czy system dopłat do oprocentowania kredytów. Pracuje także nad poszerzeniem wsparcia z wykorzystaniem funduszy europejskich.

Materiał powstał przy współpracy z BGK

bEKHvqmW
Źródło:
WP Finanse
KOMENTARZE
(23)
obserwatoryst...
rok temu
Mój bank ma gest, z bankomatu wypłaca mi tylko nowiutkie banknoty.Czy będzie to samo co z nowymi samochodami?
Hensab
rok temu
A ile na TVP Kurskiego
Opozycjo mówc...
rok temu
Szumo2ski zasłużył szpitale z Radziwiłł na kilkadziesiąt miliardów!! Niech oddają z własnej kasy..dość ostania podarnika
bEKHvqmX
znak
rok temu
wszystkie pomoce dla przedsiębiorców, pomoce umorzone pożyczki odroczone spłaty ,a o pracownikach to już nikt nie myśli tylko każdy patrzy jak go oskubać i tak z lichej pensji .Tacy biedni biznesmeni ciągną od państwa i oszukują pracowników nikt tego nie kontroluje samopas
Hdikk
rok temu
Jak nisko upadliśmy jako społeczeństwo podniecamy się datkiem1,5 mln na służbę zdrowia przez Fundację oczywiście dobrze że jeszcze takie są; ale przyglądamy się bez emocji jak wyrzucane są pieniądze z naszych podatków na chore pomysły organizacji loterii pocztowej 10 maja ;to nasza kasa została wyrzucona a można by za to leczyć ludzi, co z nami jest nie tak? Szczujemy na WOŚP a jak idziemy do szpitala to nikt nie protestuje że nie chce być leczonym przy pomocy sprzętu, które kupił Jurek O. Jak długo jeszcze pozwolimy na tę farsę? Brak już słów żeby opisać ten kraj z papieru .
...
Następna strona