Notowania

wiadomości
25-02-2003 (11:40)

Poseł Piotr Smolana z Samoobrony zrezygnował z udziału w sejmowej komisji śledczej

Poseł Piotr Smolana z Samoobrony zrezygnował z udziału w sejmowej komisji śledczej. Na konferencji prasowej powiedział, że jego odejście być może wpłynie na Lwa Rywina i zgodzi się on zeznawać przed komisją.

Podziel się
Dodaj komentarz

O wyłączenie posła Smolany wnosili pełnomocnicy Lwa Rywina. Ich zdaniem Smolana i poseł PiS Zbigniew Ziobro nie są bezstronni w sprawie. Smolana złożył na policji wniosek o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Adama Michnika a poseł Ziobro złożył w prokuraturze podobny wniosek dotyczący premiera. Sejmowa komisja śledcza odrzuciła oba wnioski. Smolana jednak sam zrezygnował z prac w komisji i zaapelował, aby to samo zrobił Ziobro.

"Trudno uznać mnie i posła Ziobro za osoby bezstronne w sprawie Rywina" - powiedział Smolana na konferencji prasowej. "Apeluję więc, by i on się wycofał, a może również i inni, którzy mogliby narazić komisję na zarzut braku bezstronności". Smolana zapewnił, że nikt nie naciskał na niego w tej sprawie.

Szef Samoobrony Andrzej Lepper nie wykluczył, że będzie ubiegał się o miejsce po Piotrze Smolanie. Decyzja w sprawie wyznaczenia nowego przedstawiciela Samoobrony w komisji ma zapaść w najbliższym czasie.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz

Wybrane dla Ciebie