Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Poszukiwany przyjazny pracodawca na ciężkie czasy

W dobie pandemii, która przetacza się przez nasz glob, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy poszukują stabilności zatrudnienia i biznesu. Z oczywistych względów nie jest to łatwe, jednak w każdym kryzysie znajdą się jednostki, które próbują wykorzystać szansę i wzmocnić się, widząc możliwości, a nie ograniczenia.

Podziel się
Dodaj komentarz

Materiał powstał we współpracy z AkzoNobel

“Każdy kryzys jest również szansą” - mówi niemieckie przysłowie. To właśnie w dobie niekorzystnych zmian rynkowych, pojawiały się niesztampowe rozwiązania i pomysły. Niech za przykłady posłużą dwa przypadki z ostatniego załamania ekonomicznego z lat 2008-2009.

W 2009 roku dwóch pracowników Yahoo, Jan Koum i Brian Acton, tworzy aplikację do wysyłania zaszyfrowanych wiadomości. Po czterech latach, na całym świecie, w aplikacji zarejestrowanych jest już blisko 400 mln kont. Firma działa do dzisiaj pod nazwą WhatsApp.

W 2008 roku, w zimnym Paryżu, dwóch dżentelmenów nie może zamówić taksówki. Ten przykry incydent był przyczyną powstania światowego giganta w zamawianiu usługi przejazdu za pomocą aplikacji. Mowa o Uberze, którego wycena w 2019 sięgnęła 50 mld USD!

Zatrudnianie jako ucieczka do przodu

Takie nieoczywiste rozwiązanie wprowadza Global Bussines Services (GBS). Firma może nie powstała w dobie kryzysu, jednak to podczas trwania pandemii spowodowanej COVID-19 poszukuje drogi rozwoju poprzez zwiększenie zatrudnienia, w przeciwieństwie do ogólnie panującego trendu. Dla wyjaśnienia GBS jest nowoczesnym centrum usług wspólnych przy AkzoNobel, jednym z największych na świecie producentów farb i lakierów. W portfolio możemy znaleźć takie marki jak: Dullux, Sikkens, czy Hammerite.

Firma poszukuje specjalistów z zakresu HR, finansów, procesów zakupowych, księgowości czy master data. Z racji tego, że AkzoNobel prowadzi działalność w różnych krajach, niezbędna jest biegła znajomość języka obcego. Przy tym obiecuje swobodę, przyjacielską atmosferę i szereg benefitów.

To właśnie na dobrej atmosferze oparta jest kampania promująca zatrudnienie w GBS. To jest to, co właśnie wyróżnia pracodawcę. Wszak poza gratyfikacją finansową, nic tak nie motywuje pracowników, jak przyjazne stosunki między współpracownikami, brak sztywnych podziałów i możliwość rozwoju w międzynarodowym środowisku.

Bądź sobą!

Według przedstawicieli firmy, AkzoNobel chce budować wizerunek otwartej i nowoczesnej organizacji. I nie są tylko puste słowa. Hasło “Bądź sobą!” zostało wpisane w motto firmy. Niezależnie od płci, orientacji politycznej, seksualnej, pochodzenia, wyznania czy przekonań. Twoje preferencje pozazawodowe nie są dla firmy żadnym wyznacznikiem, liczą się kompetencje (te twarde i te miękkie), wzajemny szacunek i otwartość względem drugiego człowieka. To fundament dla wszelkich podstaw dobrej kooperacji.

W firmie panuje swobodna atmosfera, nie ma typowego, korporacyjnego dress code'u, a pracownicy wszystkich szczebli są ze sobą na „Ty”. Rozmowy z przełożonym nie odbywają się za zamkniętymi drzwiami gabinetów, tylko przy kawie, często poza biurem. Jeśli nie jesteście amatorami kawy, rozmowy z przełożonym możecie przeprowadzić podczas emocjonującej rozgrywki na konsoli.

Spłaszczona struktura, nieformalny styl komunikacji i szacunek dla drugiego człowieka, to coś, co wyróżnia środowisko pracy w Global Bussines Service.

Benefity i przebieg rekrutacji

Jako przyjazna organizacja AkzoNobel, poza wyśmienitą atmosferą, gwarantuje całą listę dostępnych benefitów. Podstawą jest dostęp do tysięcy e-szkoleń. Tu można podnieść swoje kompetencje i rozwijać się na wielu polach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zacząć pracę w finansach, by po jakimś czasie szlifować kompetencje, na przykład, w obszarze FP&A.

Uzupełnieniem portfela korzyści pozafinansowych są karty wstępu na siłownie, pokoje relaksu na miejscu, znakomicie wyposażone kuchnie, szeroki pakiet medyczny, świeże owoce i wyśmienita – wcześniej już wspomniana - kawa. Do tego wyjścia integracyjne, akcje teambuildingowe oraz wiele działań z obszaru CSR.

Rekrutacja przebiega w kilku etapach, w których prześledzimy twoje CV, porozmawiamy z tobą przez telefon. Zaprosimy Cię na rozmowę bezpośrednią z rekruterem, w jej trakcie możesz usłyszeć jakieś niesztampowe pytanie. Po drodze poznasz Menadżera do spraw zatrudnienia i kierownika zespołu. Wisienką na torcie będzie przedstawienie Ci indywidualnej oferty. Jeśli się zdecydujesz, witamy na pokładzie!

Aktualnie firma AkzoNobel prowadzi rekrutację na stanowiska analityków, księgowych, specjalistów HR lub sprawozdawczości finansowej. I to właśnie te umiejętności zostaną sprawdzone podczas bieżącego naboru. Aplikuj i ciesz się stabilnym, przyjaznym stanowiskiem pracy, w przyjaznej i otwartej atmosferze.

Powyższy materiał powstał we współpracy z AkzoNobel

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz