Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
siłownie
21.10.2020 11:18

Pracodawcy RP ostrzegają: zamknięcie siłowni doprowadzi do bankructw

"Zamknięcie siłowni i klubów fitness doprowadzi do bankructw wielu przedsiębiorców, którzy skorzystali z państwowej pomocy i teraz nie będą w stanie zwrócić pożyczek" - ostrzegają Pracodawcy RP.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Pracodawcy RP o zamknięciu siłowni. PAP/Łukasz Gšgulski (Fot: PAP/Łukasz Gšgulski, £ukasz G¹gulski)

Pracodawcy RP zwracają uwagę na to, że w branży fitness pracuje ok. 150 tys. osób. Jest to też jeden z sektorów gospodarki, które najbardziej ucierpiały z powodu pandemii.

Przedłużający się okres zamknięcia siłowni i klubów może, zdaniem Pracodawców RP, doprowadzić do bankructwa wielu przedsiębiorców.

"Pogorszenie sytuacji finansowej klubów fitness i siłowni pozbawi je możliwości obsługi kredytów czy leasingu, co zaszkodzi branży finansowej, która może stracić co najmniej kilkaset milionów złotych" - czytamy w komunikacie Pracodawców RP.

Będą kolejne restrykcje? "Przygotowujemy wariant najgorszy"

Oznaczałoby to też problemy dla branży nieruchomości - 95 proc. klubów korzysta z wynajmowanych lokali. Branża fitness to również przychody dla miast i państwowych spółek.

"W grę wchodzą więc prąd i woda oraz podatek od nieruchomości. Kluby na ten cel rocznie przeznaczają ponad 200 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Pracodawcy RP zwracają też uwagę na fakt, że siłownie i kluby fitness nie były dotąd dużymi ogniskami zakażeń.

"Reżim sanitarny jest w nich na wyższym poziomie niż choćby w sklepach czy kościołach, które przecież pozostają otwarte" - czytamy w komunikacie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-10-2020

kudłatyPrawidłowo niech padają. Niech się wezmą za robotę, a nie za kombinacje jak tu nic nie robić a dobrze zarobić

21-10-2020

WIKA komu siłka potrzebna pozamykać i koniec

21-10-2020

karmaOTWORZYĆ WSZYSTKO , SIŁOWNIE , KAWIARNIE , KLUBY , ALE TYM CO TAM BĘDĄ , DAĆ DO PODPISANIA DEKLARACJĘ ŻE TAM IDZIE NA WŁASNE ŻYCZENIE I RYZYKO.

Rozwiń komentarze (4)