Notowania

wiadomości
20.08.2013 06:15

Prognoza pogody na 20 i 21 sierpnia (z godziny 06:20)

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia i zachodnia są w zasięgu wyżów. Pozostały obszar kontynentu znajduje się w zasięgu zatoki łączącej niż znad północnego Atlantyku z obszarem obniżonego ciśnienia znad południowej Europy, w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia i zachodnia są w zasięgu wyżów. Pozostały obszar kontynentu znajduje się w zasięgu zatoki łączącej niż znad północnego Atlantyku z obszarem obniżonego ciśnienia znad południowej Europy, w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego.

Polska jest pod wpływem tej zatoki niżowej z frontem atmosferycznym, ale od zachodu zaczyna rozbudowywać się klin wyżu znad kanału La Manche. Na wschód od frontu zalega sucha i gorąca masa powietrza, za frontem napływa chłodniejsze powietrze polarno-morskie.

We wtorek na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i okresowymi opadami deszczu, jedynie na południowym wschodzie przed południem miejscami zachmurzenie małe. Początkowo, lokalnie opady mogą być jeszcze o natężeniu umiarkowanym, ale od zachodu kraju stopniowo będą one zanikać. W części wschodniej kraju miejscami burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów do 20 mm, we wschodniej połowie kraju w burzach do 30 mm. Temperatura maksymalna na krańcach wschodnich od 28 st.C do 32 st.C, poza tym od 17 st.C, 19 st.C w kotlinach sudeckich i nad morzem do 20 st.C, 24 st.C na przeważającym obszarze kraju. Wiatr przeważnie umiarkowany, miejscami porywisty, północno-zachodni, jedynie na wschodzie początkowo słaby, z kierunków południowych. Podczas burz porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy we wschodniej i południowo-wschodniej części kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, opady deszczu, a początkowo miejscami burze. Prognozowana wysokość opadu w burzach do 20 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane, miejscami małe. Nad ranem miejscami silniejsze zamglenia czy nawet mgła ograniczające widzialność od 300 m do 2500 m. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze kraju od 10 st.C do 15 st.C, jedynie na południowym wschodzie miejscami do 16 st.C, a w kotlinach sudeckich od 7 st.C do 10 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Podczas burz porywy wiatru do 70 km/h.

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, ale na krańcach południowo-wschodnich jeszcze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i stopniowo zanikające opady deszczu. Temperatura maksymalna przeważnie od 20 st.C do 24 st.C, jedynie w kotlinach górskich miejscami około 19 st.C. Wiatr słaby, lokalnie tylko umiarkowany przeważnie północno-zachodni i północny.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie na ogół duże. Przelotne opady deszczu, możliwa burza. Temperatura maksymalna 24 st.C. Wiatr słaby do umiarkowanego, w czasie burzy porywisty, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 14 st.C. Wiatr słaby, początkowo umiarkowany, północno-zachodni. W środę zachmurzenie umiarkowane, jedynie rano duże. Temperatura maksymalna 22 st.C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno-zachodni i północny.

We wtorek w południe ciśnienie w Warszawie wyniesie 1004 hPa i będzie rosło. (PAP)

sto/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz