Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Artykuł Sponsorowany
|
aktualizacja
Artykuł sponsorowany

Prowadzisz firmę transportową? Faktoring pozwoli Ci wyróżnić się na tle konkurencji

Podziel się:

Branża transportowa nie należy do najłatwiejszych. Z jednej strony przedsiębiorcy muszą zmagać się z zatorami płatniczymi, a z drugiej – z ogromną konkurencją. Istnieje jednak prosty sposób na rozwiązanie tych problemów, przynajmniej w pewnym stopniu. Sprawdź, w jaki sposób faktoring może pozytywnie wpłynąć na płynność finansową Twojej firmy, a przy tym wyróżnić Cię na tle konkurencji!

Prowadzisz firmę transportową? Faktoring pozwoli Ci wyróżnić się na tle konkurencji
(materiały partnera)

Firmy z branży transportowej mają spory kłopot

Branża transportowa zmaga się z wieloma trudnościami. Związane są one nie tylko z pandemią, która spowodowała znaczne utrudnienia, ale też z problemami z płatnościami, które w tej branży są poważnym problemem. Jak wynika z badania Keralla Research, przeprowadzonego na początku 2021 roku, w ostatnim kwartale 2020 roku aż 62 proc. firm transportowych zmagało się z problemem opóźnień w płatnościach. Trudności dotyczyły głównie umów transportowych, leasingu i kart paliwowych, choć występowały także w przypadku płatności do ZUS-u czy Urzędu Skarbowego. 

Co zaskakujące, największe trudności z płatnościami pojawiały się w przypadku… innych firm z tej samej branży! Czy to oznacza, że w branży TSL brakuje chęci współpracy? Niekoniecznie. Problem leży gdzie indziej. Otóż w branży transportowej bardzo popularne są faktury z odroczonym terminem płatności – najczęściej wynosi on 60 dni. Nietrudno wyobrazić sobie sytuację, gdzie taki czas oczekiwania na płatność staje się problemem dla firmy, która fakturę wystawiła – szczególnie, jeśli w ciągu miesiąca takich dokumentów jest więcej. Dlaczego? W końcu pieniądze za wykonane zlecenie mogą trafić na konto dopiero po dwóch miesiącach – a przecież w tym czasie trzeba opłacić rachunki, zapłacić pracownikom czy pokryć koszty paliwa i serwisu pojazdów. Kosztów jest sporo, a na pieniądze trzeba czekać… 

Nic dziwnego, że w branży tak często występują zatory płatnicze. W końcu firma, która musi czekać na pieniądze, również spóźni się z płatnością. To z kolei spowoduje, że w kolejnej firmie pojawią się te same problemy. Czy istnieje rozwiązanie? Tak – jednak zdecydowanie nie chodzi tutaj o rezygnację z wystawiania faktur z długim terminem płatności. 

W jaki sposób faktoring może wesprzeć firmy z branży transportowej? 

Faktoring może być najlepszym rozwiązaniem problemów z utrzymaniem płynności finansowej, które spowodowane są długim czasem oczekiwania na przelewy od kontrahentów. Jest to zdecydowanie lepsze wyjście niż kredyt w banku, głównie z uwagi na brak tak wielu formalności, na krótszy czas oczekiwania na decyzję, a także na to, że faktoring w żaden sposób nie wpływa na zdolność kredytową firmy. Jest to więc rozwiązanie bardzo bezpieczne. 

Sposób działania faktoringu jest bardzo prosty. Wystarczy, że przedsiębiorca, który wystawił fakturę z odroczonym terminem płatności, skorzysta z tej formy finansowania. To dobra alternatywa dla długiego oczekiwania na pieniądze. Tym bardziej, że w przypadku faktoringu pieniądze mogą wpłynąć na konto firmy nawet tego samego dnia. Jak to możliwe? 

Doskonałym przykładem jest tutaj firma Fandla, która – jako pierwsza firma w Polsce – cały proces finansowania faktur przeprowadziła online. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych, rozpatrzenie wniosku o finansowanie trwa zaledwie 15 minut, a czas oczekiwania na pieniądze to maksymalnie 24 godziny. Nic dziwnego, że opinie o firmie Fandla są tak dobre. Firma ta wyznacza zupełnie nowe standardy w branży faktoringowej. 

Faktoring sprawi, że Twoja firma wyróżni się na tle konkurencji! 

Jak to możliwe? Czy faktoring rzeczywiście może sprawić, że Twoja firma wyróżni się na tle konkurencji, a Ty zyskasz nowych kontrahentów? Oczywiście, że tak. Obecnie w branży transportowej faktury z odroczonym terminem płatności, wynoszącym najczęściej 60 dni, są coraz bardziej popularne. Nadal jednak wiele firm nie oferuje swoim klientom takich faktur, głównie z uwagi na zbyt duże ryzyko utraty płynności finansowej. 

Jednocześnie wiele firm, które szukają wykonawców w branży transportowej, traktuje możliwość otrzymania faktury z odroczonym terminem płatności jako jeden z głównych czynników, wpływających na wybór wykonawcy. Oznacza to, że jeśli zaproponujesz potencjalnemu klientowi wystawienie faktury z długim terminem płatności, a Twój największy konkurent nie, będziesz na wygranej pozycji. Wbrew pozorom firmy bardzo często pozyskują nowych klientów właśnie dzięki temu prostemu rozwiązaniu!

Z drugiej strony, decydując się na faktoring, nie będziesz ryzykował, że czas oczekiwania na pieniądze będzie bardzo długi. W efekcie niemal od razu po wystawieniu faktury zyskasz dostęp do środków, które możesz wydać na bieżące wydatki. W branży będziesz uchodził za osobę, która dokonuje płatności w terminie – a to spowoduje, że zyskasz uznanie i opinię rzetelnego kontrahenta. No i najważniejsze – będziesz miał do dyspozycji środki finansowe, które możesz przeznaczyć na inwestycje. Wszystko to z pewnością spowoduje, że wyróżnisz się na tle konkurencji, i to na wiele różnych sposobów. 

Czas to pieniądz! 

Doświadczeni przedsiębiorcy, którzy od lat działają w branży transportowej, doskonale zdają sobie sprawę z tego, że prowadzenie firmy bez korzystania z zewnętrznych form finansowania jest trudne. Obecnie przedsiębiorcy mają do wyboru wiele opcji, jednak w ostatnich latach to faktoring staje się najchętniej wybieraną formą finansowania. Dlaczego? Faktoring to minimum formalności, krótki czas oczekiwania na pieniądze, a przy tym 100% bezpieczeństwa. To zdecydowanie najskuteczniejszy sposób na zadbanie o płynność finansową, na zabezpieczenie firmy przed zatorami płatniczymi, a także – jak się okazuje – na wyróżnienie się na tle konkurencji. A zatem nie ma na co czekać – jeśli chcesz, aby Twoja firma sprawnie funkcjonowała i generowała duże przychody, faktoring może być dobrym rozwiązaniem dla Ciebie. Nie ma na co czekać – w końcu czas to pieniądze!

Artykuł sponsorowany
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl