Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Krystian Rosiński
Krystian Rosiński
|
aktualizacja

Przyłbice zakazane. Producent: zakaz nie wpływa na naszą firmę

227
Podziel się

- Nowe przepisy dotyczące zasłaniania dróg oddechowych nie wpływają na funkcjonowanie naszej firmy - mówi Aleksandra Grudzińska z CoverOne, firmy produkującej przyłbice. To reakcja na ogłoszony przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego zakaz zakrywania twarzy wyłącznie przyłbicami.

Przyłbice zakazane. Producent: zakaz nie wpływa na naszą firmę
Koronawirus w Polsce. Przyłbice będą zakazane. Firma CoverOne jednak nie obawia się spadków sprzedaży. (Flickr)
bDULNtNN

Od 27 lutego Polacy nie będą mogli zasłaniać nosa i ust szalikami, chustami, czy przyłbicami. Taką decyzję ogłosił w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Firma CoverOne produkująca przyłbice nie obawia się jednak, że ta decyzja wpłynie na obroty firmy.

Przyłbice będą wciąż w ofercie CoverOne

- Nasza firma jest nastawiona od samego początku na dostarczanie przyłbic do sektora medycznego. Produkujemy jednak przyłbice przeznaczone także dla handlu detalicznego. W połączeniu z maseczką spełniają one swoją rolę, co potwierdził dzisiaj minister zdrowia Adam Niedzielski - mówi money.pl Aleksandra Grudzińska, prezes CoverOne.

Szef resortu zdrowia podkreślił, że sama przyłbica nie chroni w sposób zadowalający. Jednak w połączeniu z maseczką spełnia swoją rolę.

bDULNtNP

- Przyłbice przede wszystkim zabezpieczają oczy, zabezpieczają górną część twarzy i w tym sensie przyłbice są nadal dopuszczone, ale nie jako element zastępujący maseczkę, tylko ewentualnie jako element, który jest dodatkowy - tłumaczył Adam Niedzielski na konferencji.

Nasza rozmówczyni nie obawia się, że decyzja rządu wpłynie na obroty firmy. CoverOne ma zamiar nadal sprzedawać przyłbice klientom detalicznym.

Zobacz także: Wesele na wiosnę? Doradca premiera nie ma dobrych informacji
bDULNtNV

- Produkujemy przyłbice dalej, sprzedajemy je dalej, nasz sklep internetowy wciąż będzie działać, tak samo jak zespół handlowy. Tutaj nic się nie zmienia - wyjaśnia Aleksandra Grudzińska. Dodaje, że nowe przepisy dotyczące zasłaniania dróg oddechowych nie wpłyną na funkcjonowanie firmy.

- Ale dywersyfikujemy naszą ofertę na czas pandemii i od kilku tygodni pracujemy nad nowym produktem - StudioOne. Jest to studio nagraniowe, które umożliwia przeprowadzanie konferencji i prezentacji online - tłumaczy nasza rozmówczyni.

Maseczki rozchwytywane

O zakazie używania samych przyłbic Polacy słyszą już od końca zeszłego tygodnia. Wtedy to po raz pierwszy przedstawiciele ministerstwa zdrowia wspomnieli o tym, że obowiązek zasłaniania dróg oddechowych będzie doprecyzowany.

bDULNtNW

"Przecieki" z rządu miały wpływ na sprzedaż CoverOne. Klienci tej firmy ruszyli m.in. po maseczki FFP2.

- Od kilku dni odnotowujemy dość znaczący wzrost sprzedaży maseczek za sprawą sklepu internetowego. Sprzedaż maseczek FFP2 rzeczywiście ruszyła się u nas w sposób znaczący. Cały czas też pracujemy nad produktem pod własną marką - wyjaśnia Aleksandra Grudzińska.

bDULNtNX

Czy zatem istnieje ryzyko, że maseczki rozejdą się na pniu i po prostu zabraknie ich w ofercie? Prezes CoverOne przekonuje, że nie.

- Mamy dobrego dostawcę, z którym pracujemy już od wielu miesięcy. Jesteśmy spokojni i liczymy, że maseczek nie zabraknie - kończy nasza rozmówczyni.

O historii tego przedsiębiorstwa informowaliśmy w kwietniu ubiegłego roku. Kiedy branżę eventową zablokował lockdown, działająca w tym segmencie firma CleverFrame - jako CoverOne - natychmiast wypuściła na rynek własną przyłbicę, której model opracowała jeszcze w lutym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDULNtOq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(227)
Hujzkosa
2 miesiące temu
Reklamówki na głowę i szczelnie zawiązać 🤣
**^^
2 miesiące temu
wyrzucenie kasy w błoto strach myśleć co będzie z maskami za kilka miesiecy
Erbe
2 miesiące temu
Zdecydujcie się wreszcie na coś. A nie co chwila zmiana decyzji
bDULNtOr
zez
2 miesiące temu
I znowu pracodawcy mają nowe obciążenia, żeby zapewnić niezbędne środki bezpieczeństwa
gość
2 miesiące temu
Za dużo tych modnych kiecek, nie mogą zniknąć, bo aż biją po oczach
...
Następna strona