Najlepsze miejsce do inwestowania

Każdego roku ponad bilion dolarów przepływa na całym świecie w postaci bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Część z tego strumienia trafia właśnie do Polski, która została uznana w najnowszym rankingu US News & World Report za jedno z pięciu najlepszych państw do inwestowania.

Decydowały oceny inwestorów w takich kategoriach jak: stabilność gospodarcza i polityczna, przyjazny system podatkowy, poziom korupcji, innowacyjność gospodarki i dostęp do wykwalifikowanej siły roboczej.

Pod tym względem nasz kraj jawi się w oczach zagranicznych inwestorów jako bezpieczna przystań. Wskazują oni na stabilny wzrost gospodarczy. Polska jako jedyna uniknęła recesji w czasach ostatniego kryzysu.

Łyżką dziegciu w tej inwestycyjnej beczce miodu może być fakt, że lepiej od nas zostały ocenione Czechy, które w kategorii najatrakcyjniejszych miejsc do inwestowania zajęły jeszcze wyższą, trzecią pozycję.

A to nie jedyna kategoria nowego rankingu, w której Polska uzyskała wysokie noty.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Indiana Jones
2017-04-29 13:02
Tzn że co? żyję w kraju bez perspektyw? bez szans na rozwój? No to jak to się ma do tego rankingu że dobrze tu inwestować? Coś tu się kupy nie trzyma - co to w ogóle jest za ranking? Stek bzdur.
Ślązak
2017-04-26 16:04
Chwała jedzie kółka stoją!!!!
pp65
2017-04-25 06:15
I co powie .Schetyna,Petru i cała złodziejska banda ,a Lis kogo zaprosi do programu ,znowu Radka i Blcerka-
Pokaż wszystkie komentarze (145)