Notowania

s2
31.07.2013 14:23

Nowy odcinek obwodnicy Warszawy gotowy

Sześć kilometrów drogi ekspresowej S2 w ciągu doby zostanie oddanych do użytku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Szelag/Reporter)

W ciągu doby kierowcy będą mogli korzystać z sześciokilometrowego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy - poinformowała w środę Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Ruch zostanie puszczony, kiedy policja sprawdzi drogę pod kątem bezpieczeństwa.

Ekspresowa droga od węzła Konotopa na granicy Warszawy do alei Krakowskiej odciąży ruch w rejonie Piastowa i Ursusa. _ Kierowcom pozwoli na sprawniejszą podróż w kierunku Wrocławia lub Krakowa skracając ją o blisko pół godziny _ - poinformowała Dyrekcja w środowym komunikacie. _ Po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie, które wydaje Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego i sprawdzeniu trasy przez policję pod kątem bezpieczeństwa ruch zostanie puszczony _ - czytamy w informacji.

Południowa obwodnica Warszawy to droga S2 od węzła w Konotopie do węzła Puławska, wraz z odcinkiem S79 od węzła Lotnisko do węzła Marynarska. Drogi te mają rozprowadzać po Warszawie ruch z autostrady A2 i jednocześnie umożliwiać szybki i wygodny dojazd na Lotnisko Chopina na warszawskim Okęciu. Całkowita wartość inwestycji to ponad 4,3 mld zł, z czego ponad 2,5 mld zł to dofinansowanie unijne.

W połowie czerwca kierowcom został oddany do użytku fragment trasy S79 od lotniska do węzła Marynarska, czyli blisko dwukilometrowy dojazd do lotniska odcinkiem trasy N-S.

Południowa obwodnica Warszawy miała być przejezdna już podczas Euro 2012, a w pełni ukończona kilka miesięcy później. Według ostatnich zapowiedzi droga ma być gotowa jesienią.

Czytaj więcej w Money.pl
Sąd zdecydował ws. obwodnicy Warszawy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad musi ujawnić raport z budowy Południowej Obwodnicy Warszawy S2 na odcinku Konotopa - Lotnisko - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.
Przetarg śmieciowy ponownie zaskarżony Firma Byś zajmująca się odbiorem i przetwarzaniem odpadów komunalnych po raz kolejny zaskarżyła specyfikację warszawskiego przetargu na śmieci.
Finał protestu przeciwko drogim biletom Komitet _ Stop podwyżkom cen biletów ZTM _ złożył brakujące podpisy w stołecznym ratuszu.
Tagi: s2, wiadmomości, kraj, gospodarka, małopolskie
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz