Notowania

firma
13.02.2019 14:44

Rekordowa liczba nowych firm. Banki mają dla nich coraz więcej darmowych usług

Styczeń br. po raz kolejny był miesiącem, w którym zostało założonych w Polsce dużo nowych firm - ponad 30 tys. 90 proc. to przedsiębiorcy indywidualni lub spółki cywilne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock.com)
Darmowe konto, wpłaty do bankomatów a także bezpłatny terminal. Początkująca firma nie musi oznaczać początka wydatków (Fot: shutterstock.com)

W całym 2018 roku działalność gospodarczą rozpoczęło ok. 380 tys. firm, co oznacza wzrost o ok. 5 proc., w porównaniu z rokiem 2017. Jednym z kluczowych narzędzi dla nowych firm jest rachunek bankowy. Teraz w Banku Pekao S.A. można prowadzić go za darmo.

- Z myślą o rozpoczynających działalność wprowadziliśmy Konto Przekorzystne Biznes, za które nie pobieramy opłat przez pierwsze 12 miesięcy. Przedsiębiorca może również korzystać z terminala płatniczego nawet do 24 miesięcy bez opłat, bądź z bezpłatnych wpłat BLIK-iem we wpłatomatach Euronet i PlanetCash – tłumaczy Remigiusz Hołdys, Dyrektor Departamentu Zarządzania Ofertą i Segmentami Klientów.

To nie koniec bonusów dla firm

Klient, który założy do 31 marca 2019 r. Konto Przekorzystne Biznes otrzyma premię w wysokości 100 zł, pod warunkiem wykonania w ciągu 30 dni z nowego rachunku pierwszego przelewu do ZUS w wysokości min. 200 zł.

Kolejną promocją jest możliwość otrzymania bonu o wartości 100 zł za podpisanie umowy o terminal płatniczy. W ciągu miesiąca od podpisania umowy o konto, klient musi podpisać umowę o dzierżawę terminala płatniczego a następnie przyjąć jedną płatność w terminalu. Po spełnieniu tych warunków otrzyma 100 zł od Banku.

Do końca lutego 2019, Bank Pekao oferuje terminale płatnicze nawet przez 24 miesiące bez opłat za dzierżawę (12 miesięcy zgodnie z założeniami Programu Polska Bezgotówkowa i dodatkowo 12 miesięcy w prezencie od Banku Pekao SA). Klient może wybrać rodzaj łączności terminala, jak również bezpłatne usługi dodatkowe: instalacja terminala, szkolenie personelu, serwis, wydruk logo.

Darmowe wpłaty gotówki z utargu

Obecnie dla użytkowników aplikacji bankowości mobilnej PeoPay obowiązuje także promocja 0 zł za wpłaty i wypłaty BLIK-iem w bankomatach / wpłatomatach sieci Euronet i Planet Cash.

Dzięki niej wszyscy nasi klienci mają dostęp do największej sieci bankomatów / wpłatomatów na rynku (blisko 4 tys. urządzeń), znajdujących się w najbardziej dogodnych i popularnych lokalizacjach. Daje to możliwość dokonywania wpłat gotówki przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, poza godzinami pracy placówek banku.

Dla kogo Konto Przekorzystne?

Konto Przekorzystne Biznes jest przeznaczone dla firm z rocznymi obrotami do 5 milionów złotych.
Jego niewątpliwą zaletą są konkurencyjne parametry cenowe, przyjazne zwłaszcza dla start-upów oraz mikroprzesiębiorców.

Ci pierwsi przez rok są zwolnieni z opłaty za prowadzenie rachunku, ci drudzy – mogą łatwo jej uniknąć, spełniając tylko jeden z pięciu prostych warunków bezpłatności konta: wpływy na konto w wysokości min. 2 000 zł miesięcznie, jeden wpływ z terminala płatniczego, jeden przelew do ZUS/US, jedna transakcja walutową, zapłata jednej raty leasingu w Pekao Leasing.

Darmowa może być także karta debetowa - wystarczy dokonać nią transakcji bezgotówkowych na min. 300 zł miesięcznie. Uprzywilejowane warunki bank oferuje także dla organizacji non-profit , które otrzymują bezwarunkowo bezpłatne konto cały czas.

Za darmo dla firm, które prowadzą biznes za granicą

Zadowolone z konta będą także osoby, które posiadają zagranicznych kontrahentów i realizują wiele transakcji walutowych. Takie ułatwienia, jak bezpłatne rachunki pomocnicze w 20 walutach, pakiet 5 darmowych przelewów SEPA, czy wreszcie szybki dostęp do platformy wymiany walut z pewnością ułatwią prowadzenie biznesu.

Karta wielowalutowa wydawana do konta może być podpięta jednocześnie do rachunków w PLN, EUR, USD, CHF, GBP. Karta automatycznie przełącza się pomiędzy tymi rachunkami w zależności od tego, w jakim kraju przebywa klient.

Tagi: firma, konto bankowe, pekao, blik
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-02-2019

JulboPo roku im się odechce:)Prowadzenie działalności w Polsce to strzał w kolano!

14-02-2019

Deres2 latka szybko miną, skończy się mały ZUS, ulgi, zwolnienia z opłat i zacznie się DOJENIE. ZUS + obsługa księgowa + opłaty bankowe + wyższy podatek od … Czytaj całość

14-02-2019

OloTak bo pracodawca daje wybor albo samozatrudnienie albo pa

Rozwiń komentarze (19)