Notowania

psl
05-05-2010 (15:42)

Starosta płocki Michał Boszko kandydatem PSL w wyborach do Senatu

Starosta płocki Michał Boszko będzie kandydatem PSL w wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu płocko-ciechanowskim - poinformował w środę PAP szef płockiego PSL Piotr Zgorzelski.

Podziel się
Dodaj komentarz

Starosta płocki Michał Boszko będzie kandydatem PSL w wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu płocko-ciechanowskim - poinformował w środę PAP szef płockiego PSL Piotr Zgorzelski.

W okręgu płocko-ciechanowskim do obsadzenia jest mandat senatorski po Janinie Fetlińskiej z PiS, która 10 kwietnia zginęła w katastrofie prezydenckiego samolotu w Smoleńsku.

Jak zapowiedział Zgorzelski, oficjalnie kandydatura Boszko, ustalona podczas konwencji okręgowej PSL, zostanie przedstawiona w piątek, 7 maja, podczas konferencji prasowej w Płocku - tego dnia ma być też zarejestrowana.

"Za kandydaturą Michała Boszko przemawia przede wszystkim to, że wśród ludowców ziemi płockiej, jest on najbardziej doświadczonym samorządowcem" - powiedział Zgorzelski. Dodał, iż dorobek i cechy osobiste Boszko gwarantują, że jego kampania wyborcza, w kontekście wydarzeń związanych z katastrofą prezydenckiego samolotu w Smoleńsku, będzie spokojna i pełna szacunku.

Sam Boszko powiedział PAP, że konwencja wybrała jego kandydaturę spośród innych zgłoszonych. Przyznał, że zgodził się wystartować w wyborach uzupełniających do Senatu, traktując to jako zobowiązanie wobec PSL, a także szansę na wykorzystanie doświadczenia samorządowego w pracy parlamentarnej, związanej ze sprawami społecznymi i problemami środowisk lokalnych.

Boszko ma 72 lata. Z wykształcenia jest nauczycielem, ukończył Wydział Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego. Był ostatnim marszałkiem województwa płockiego przed wprowadzeniem nowego podziału administracyjnego kraju. W 1997 r. kandydował z listy PSL do Senatu, a w 2005 r. do Sejmu, nie zdobył jednak mandatu. Zasiadał w sejmiku województwa mazowieckiego. Od 1998 r. jest nieprzerwanie starostą płockim.

W ubiegłym tygodniu poseł PiS Marek Opioła poinformował PAP, że kandydatem tej partii w wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu płocko-ciechanowskim będzie Marek Martynowski, ekonomista, b. wicewojewoda mazowiecki.

W wyborach do Senatu RP w 2007 r. mandaty senatora z okręgu płocko-ciechanowskiego zdobyli: Janina Fetlińska z PiS - 103.365 głosów (33,58 proc.) oraz Eryk Smulewicz z PO - 98.971 głosów (32,15). (PAP)

mb/ mok/ gma/

Tagi: psl, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz

Wybrane dla Ciebie