Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Statistica: Samochód kupiony czy wynajęty? Policzyliśmy, co się bardziej opłaca

20
Podziel się

Po co wynajmować auto skoro możemy z niego korzystać? Na 416 tyś. nowych aut w Polsce, aż 54 tyś. było wzięte na wynajem długoterminowy. Z czego wynikają takie wzrosty? Zapraszamy na nowy odcinek Statistica.

Statistica: Samochód kupiony czy wynajęty? Policzyliśmy, co się bardziej opłaca
bEquNjfp

Już co dziewiąty samochód, który wyjechał z salonu na polskie drogi, to auto wynajęte, a nie kupione na własność. Dlaczego tak chętnie wypożyczamy samochody, zamiast kupować je na kredyt?

bEquNjfr

Na ponad 416 tysięcy nowych aut sprzedanych w Polsce w ubiegłym roku, aż 54 tysiące samochodów zostało wypożyczonych - w ramach wynajmu długoterminowego.

To oznacza, że coraz częściej zamiast mieć, wolimy używać - nawet tak kosztowne rzeczy jak samochody.

Nic w tym dziwnego, bo moda na wynajem dotarła do nas z Europy Zachodniej. To za Odrą najmowanie mieszkań jest popularniejsze niż ich zakup, sprzedawcy prądu są gotowi dostarczać nam żarówki, które spłacamy w dogodnych miesięcznych ratach, a jednym z kolejnych nowych pomysłów są wypożyczalnie odzieży - i nie chodzi tu o ubieraną raz w życiu suknię ślubną.

Z takiego założenia wyszedł również Opel, który zachęca nie tyle do zakupu, co do wynajmu nowych samochodów. Jedną z propozycji niemieckiego producenta jest OpelMokka X, który w salonie kosztuje 82 700 zł, czyli tyle ile wynoszą 6-letnie składki ZUS. Drogo.

bEquNjfx

Tym samym Oplem można wyjechać z salonu znacznie taniej, płacąc za samochód comiesięczną ratę, podobnie jak za abonament telefoniczny.

Ile to kosztuje i czy rzeczywiście Opel w tym wariancie jest rzeczywiście taki tani? Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka naszego programu „Statistica”.

bEquNjfS
wiadomości
wideo
gospodarka
KOMENTARZE
(20)
Leon Z
4 lata temu
Wynajem idzie 100% w koszty, niezależnie od marki i modelu. Zakup nie. Firmowo to ma sens. Prywatnie najem długoterminowy to absurd.
pbkr
4 lata temu
Kobietę też można wypożyczyć.... np. na godzinę to jakieś 200 zł i to bez podatku :)
antyszwab
4 lata temu
Czyli co Opel wypożycza żarówki?
bEquNjfT
Księgowy
4 lata temu
Fakenews. Pracuje za granicą, Ale pracodawca , nie odprowadza za mnie co miesiąc 1100 zł zusu... ,żeby przez 6 lat uzbierać 82 tysięcy. Emerytury brałbym chyba ze 4 tysiące. ... Autor jest wtórnym analfabetą. Nawet nie umie liczyć.
WB
4 lata temu
Kryptoreklama niemieckiego Opla