Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Monika Rosmanowska
Monika Rosmanowska
|
aktualizacja

Studenci szukają nowych rozwiązań dla bankowości. Mają na to 23 godziny

6
Podziel się:

Do czego można wykorzystać big data w branży finansowej? Jakie dane gromadzą terminale płatnicze i w jaki sposób można ich użyć? Odpowiedzi i konkretnych pomysłów poszukają uczestnicy pierwszego hackathonu Banku Pekao S.A w Warszawie. Mają na to tylko 23 godziny.

Studenci szukają nowych rozwiązań dla bankowości. Mają na to 23 godziny
(123RF)

Odbywający się od 22 do 24 lutego na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego Hackathon PekaoCoders to początek cyklu ośmiu maratonów programowania, odbywających się na uczelniach wyższych w Lublinie, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Rzeszowie, Łodzi i Wrocławiu.

Chcąc wziąć w nim udział nie trzeba mieć gotowego pomysłu na rozwiązanie ani skompletowanego zespołu. Brakujące osoby, nie tylko informatyków czy specjalistów od big data, ale też interesujące się marketingiem, biznesem, socjologią, psychologią czy grafiką, spokojnie będzie można dobrać spośród pozostałych uczestników podczas inauguracji wydarzenia w piątek 22 lutego. Wtedy też można się wstępnie zastanowić nad rozwiązaniami.

23 godziny, 2 wyzwania

Właściwa rozgrywka rozpocznie się w sobotę 23 lutego i potrwa do niedzieli 24 lutego. W tym czasie organizatorzy zaplanowali warsztaty i sesje mentorskie z ekspertami z Pekao S.A. oraz Microsoft, a także wykładowcami uczelni oraz specjalistami w dziedzinie biznesu i big data. Hackathon zakończy prezentacja opracowanych rozwiązań. Najlepsze wybierze jury.

W ciągu tych 23 godzin studenci i absolwenci uczelni technicznych, zmierzą się z jednym z dwóch wyzwań. Pierwsze dotyczy wykorzystania gromadzonych przez terminale płatnicze danych o klientach. Zadaniem uczestników będzie opracowanie modelu, który pozwoli właścicielom terminali w łatwy sposób analizować i przetwarzać zebrane informacje.

Drugie zadanie będzie polegało na opracowaniu nowoczesnego sposobu prezentacji danych zebranych z terminali i uzupełnionych o informacje gromadzone przez Ministerstwo Cyfryzacji tak, by były one atrakcyjne dla start-upów, ośrodków badawczych czy dziennikarzy.

Nagrody i staże

Drużyny z najciekawszymi pomysłami, wybranymi podczas wszystkich ośmiu hackathonów eliminacyjnych, zakwalifikują się do wielkiego finału, który odbędzie się na przełomie października i listopada w Warszawie.

Czekają na nich także nagrody pieniężne i rzeczowe, których łączna pula wynosi w sumie ponad 90 tys. zł. Najlepsi otrzymają również możliwość wzięcia udziału w płatnym programie stażowym.

Każdy z zespołów będzie się mógł przygotować do finału podczas specjalnych dwudniowych warsztatów, organizowanych w Warszawie.

Udział w hackathonie, którego organizatorem jest Laboratorium Innowacji Banku Pekao S.A, jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona. Formularz zgłoszeniowy na lutowe wydarzenie znajduje się na stronie www.pekaocoders.pl/warszawa. Tam też można znaleźć więcej informacji o wydarzeniu.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
Łoś
5 lata temu
Przylmą kilku którzy to zrezygnuja po kilku miesiącach po wydrenowaniu
RTR
5 lata temu
Studenciaki myślą że zrobią karierę w bankowości. Banki to najgorsi możliwi pracodawcy dla speców IT. Na dodatek wykorzystają was i wasze pomysły, które zrealizuje ktoś inny. Wasz pomysł posłuży do stworzenia czegoś , ale wy nie zobaczycie za to kompletnie nic. Kilku z was dostanie oferty śmiesznej pracy za śmieszne pieniądze. wam będzie się wydawać że złapaliście byka za rogi, że pokażecie się i za kilka lat to wy będziecie zarabiać. Ale za kilka lat będą nowi studenci :)
chop
5 lata temu
Studenty będą pomagać banksterom łupić szary lud
były wykorzys...
5 lata temu
Za wiedzę się płaci , a Studenci będą wykorzystani......w imię " Konkursu" .Dlaczego nikkt ich nie chroni? takie Konkursy są sprzeczne z interesami tych Studentów.!!!
Fffgh
5 lata temu
Myślicie studenci, że na tym zarobicie. To na waszej robocie ktoś inny zarobi krocie, a wy do łopaty.