Notowania

żabka
24-01-2019 (15:37)

Studenci wymyślili. Żabka wprowadziła do kilku tysięcy sklepów

Miało być smacznie, szybko i bez ryzyka, że jedzeniem pobrudzimy ubranie. Z połączenia tych trzech haseł wyszła… „bułka z wędzonką”. Produkt, który trafił do sprzedaży w sieci Żabki, wymyśliła Magdalena Buszewicz, studentka z Poznania.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)

„Bułka z wędzonką” powstała w ramach projektu „Kreatorzy Produktów”. Realizowany jest on przez sieć Żabka, należącą do funduszu CVC Capital Partners, oraz Spółkę Celową Uniwersytetu Ekonomicznego od 2017 roku. W projekcie do tej pory uczestniczyli studenci Uniwersytetu Ekonomicznego i Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, a także Uniwersytetu Zielonogórskiego.

W ramach akcji studenci mają szansę na stworzenie produktów, które mogą pojawić się w ofercie Żabki oraz wygrać staż w Centrali Żabki.

Jeśli szynka, to szwarcwaldzka

Jedną z uczestniczek konkursu była Magdalena Buszewicz, studentka kierunku Zarządzania i Inżynierii Produkcji Żywności Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Pomysł jej zespołu to produkt dla studentów, którzy między zajęciami chcą zjeść coś smacznego, a jednocześnie pożywnego. W odpowiedzi na nią powstała… „Bułka z wędzonką”.

- To pszeniczna bułka, w której znajduje się szynka szwarcwaldzka i cebula. Umożliwia zatem zjedzenie na szybko sycącej potrawy bez zagrożenia pobrudzeniem się wypływającym sosem, szynką bądź pomidorem – komentuje Magdalena Buszewicz.

(Materiały prasowe)

Bułka pod kontrolą jury

Koncepcja „Bułki z wędzonką” powstawała przez kilka tygodni. Podczas finału studentki zaprezentowały rzeczywisty produkt przygotowany według ich własnej receptury, opisując jednocześnie ideę jego stworzenia i możliwości produkcyjne.

Jury konkursowe przy ocenie i wyborze laureatów, brało pod uwagę sensorykę, innowacyjność, cenę, a także możliwości produkcji masowej.

Pomysł na „bułkę z wędzonką” na tyle spodobał się sieci Żabka, że wprowadziła go na rynek. Studentka wygrała również staż w centrali firmy.

– To była możliwość sprawdzenia, jak funkcjonuje tak duża firma. Miałam także okazję zdobyć nowe umiejętności oraz wiedzę praktyczną, którą znałam tylko z książek – przyznaje studentka.

Sieć Żabka jest właścicielem największej sieci sklepów typu convenience w Polsce, która liczy 5400 placówek.

Tagi: żabka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-01-2019

tuzyJa nie mogę , taka młoda a już kanapkę wymyśliła , coś nieprawdopodobnego.

22-01-2019

dusiabułka z wedzonka to faktycznie rewolucyjne odkrycie

22-01-2019

jkmTo dopiero wynalazek! Edison ze swoją żarówką może się schować.

Rozwiń komentarze (109)