Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Szczyt Klimatyczny TOGETAIR. Wysychamy i dusi nas smog

17
Podziel się

W Polsce mamy najniższą jakość powietrza z porównaniu z pozostałymi państwami UE, a zasoby wodne podobne jak pustynny Egipt. Czy i jak możemy to zmienić? Posłuchaj ekspertów pierwszego w Polsce Szczytu Klimatycznego TOGETAIR. Transmisja z wydarzenia na wp.pl i money.pl.

Polskie miasta są jednymi z najbardziej zanieczyszczonych w Europie
Polskie miasta są jednymi z najbardziej zanieczyszczonych w Europie (Pixabay)
bEqZFvAR

Artykuł powstał we współpracy z Fundacją Czyste Powietrze

Wtorek, to drugi dzień Szczytu Klimatycznego TOGETAIR. I niemniej ważny, bo to tego dnia eksperci, naukowcy i politycy będą rozmawiali o smogu i suszy. Jak wynika z badań prowadzonych przez WHO – w Polsce mamy najniższą jakość powietrza z porównaniu z pozostałymi państwami UE.

W czołówce 20 najbardziej zanieczyszczonych miast znajduje się aż 16 z Polski.

bEqZFvAT

Nasz kraj należy również do najuboższych w zasoby wodne. Na jednego mieszkańca przypada trzy razy mniej wody niż na przeciętnego Europejczyka, czyli właściwie tyle, ile w Egipcie Na dodatek w czasie suszy nasza zasobność spada o kolejne 50 proc.

Jak w tej sytuacji powstrzymać smog i zapewnić przyszłym pokoleniom zasoby wody?

Zobacz także: Zobacz: bezpłatna transmisja z TOGETAIR

Szczegółowy plan transmisji wydarzenia na stronie TOGETAIR - agenda.

bEqZFvAZ

Artykuł powstał we współpracy z Fundacją Czyste Powietrze

bEqZFvBu
KOMENTARZE
(17)
Mody
rok temu
Za chwilę się dowiemy, że pory roku też się z winy ludzi zmieniają. Paranoja. Rozumiem, że lokalnie mamy wpływ na smród (smog, itp.) ale zmiany klimatu z tego co mi wiadomo są cykliczne. Epoki lodowcowe itp. zdarzają się cyklicznie a nie przez ingerencję jakiegoś gatunku. Chyba, że szkoła kłamie?
Elija
rok temu
Ważny temat, nie możemy ignorować naszego wpływu na środowisko, bo każdy może zacząć od siebie. Myślę, że warto posłuchać i dowiedzieć się co możemy zrobić chociażby na własnym podwórku
alek
rok temu
Klimat to bardzo ważna i pilna sprawa, dobrze że się taki szczyt odbywa, powinno się więcej o tym mówić.
bEqZFvBv
txt
rok temu
Kolejny temat zastępczy ludzi o małych rozumkach z wyrytymi lewackimi ideologiami. Komunistyczne Chiny zaatakowały świat chińskim wirusem a ci zajmują się wymyślonym „problemem” klimatycznym, na który człowiek nie ma żadnego wpływu. Pseudo naukowcy lepiej zaczną ich wyimaginowany problem rozwiązywać z komunistycznymi chinami. Tam zanieczyszczenia metalami ciężkimi są najwyższe na świecie.
Gaweł
rok temu
Nauka o klimacie to najbardziej upolityczniona dziedzina nauki.Politycy za pomocą finansowych uzależnień otrzymują jedynie słuszne wyniki i opinie. Poziom skorumpowania środowiska naukowego jest prawie powszechny. Już nie długo prawda wyjdzie na światło.