Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

ABW zatrzymała podejrzanych o nielegalny transfer pieniędzy

0
Podziel się:

ABW zatrzymało 4 osoby podejrzanych o przyjmowanie pieniędzy w różnych walutach i transferowanie ich na rachunki w Chinach.

ABW zatrzymała podejrzanych o nielegalny transfer pieniędzy
(Bartosz Krupa/East News)
bEErRGyd

ABW zatrzymało cztery osoby podejrzane o nielegalny transfer pieniędzy z Polski od Chin o łącznej wartości prawie 150 mln zł - poinformował dziś rzecznik prasowy ABW Maciej Karczyński.

Zatrzymani mieli przyjmować pieniądze w różnych walutach od obywateli Wietnamu i Chin, a następnie transferować je na rachunki bankowe w Chinach.

_ - W toku prowadzonego postępowania funkcjonariusze ABW współdziałali z Generalnym Inspektorem Informacji Finansowej. W wyniku tej współpracy GIIF dokonał blokady rachunków firmowych i osobistych podejrzanych osób _ - podał rzecznik.

bEErRGyf

W ramach prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Świdnicy (Dolnośląskie) śledztwa, funkcjonariusze ABW przeszukali 21 miejsc - mieszkania prywatne oraz siedziby firm w Warszawie, Wólce Kosowskiej, Wałbrzychu i Wrocławiu.

_ - Zabezpieczono środki pieniężne w walutach obcych o równowartości niemal 2 mln zł _ - dodał rzecznik.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty. Prokuratura zastosowała wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju i zakazu wykonywania działalności gospodarczej. Grozi im do 10 lat więzienia i do 5 mln zł grzywny.

Czytaj więcej w Money.pl
Celnik aresztowany. Brał łapówki za... CBA zatrzymało a sąd aresztował w Lublinie 42-letniego Piotra K., celnika podejrzanego o przyjęcie łapówek.
Oszust podszywał się pod szefa Oszust internetowy wysyłanych do pracowników różnych firm e-maile, w których podszywał się pod ich szefa.
Mają nowy sposób kradzieży "na wnuczka" Tylko w ciągu ostatnich dni dwie starsze osoby w ten sposób straciły po kilkanaście tysięcy złotych.
bEErRGyG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)