Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Afganistan - Polacy rozładowali korki w Ghazni

0
Podziel się:

Wszystko dzięki nowej drodze wybudowanej przez Polaków z Prowincjonalnego Zespołu Odbudowy.

Afganistan - Polacy rozładowali korki w Ghazni
(www.isaf.wp.mil.pl)
bEKrquKZ

Wszystko dzięki nowej drodze wybudowanej przez Polaków z Prowincjonalnego Zespołu Odbudowy. Jak większość miast w Afganistanie także Ghazni jest gęsto zaludnione a przez to i zakorkowane.

Dzięki pieniądzom z polskiego budżetu Polacy wybudowali drogę z centrum do obozu uchodźców. Ku zaskoczenie wszystkich okazało się, że nowa droga rozładowała korki w mieście.

Szef polskiego zespołu podpułkownik Marek Klimasara dodaje , że wybudowana w szczerym polu droga pozwoliła też na rozwój drobnego biznesu. - Kiedy dwa lata temu powstawał ten projekt była to tylko droga gruntowa. Obecnie jest pokryta asfaltem, a obok drogi mamy sklepy punkty usługowe - dodał.

bEKrquLb

W ciągu ostatnich pięciu lat polskim żołnierzom udało się wybudować kilka innych dróg. Między innymi obwodnice Ghazni. Pieniądze pochodzą z budżetu MON.

Czytaj więcej w Money.pl
Talibowie zaatakowali lotnisko w Kabulu Atak rozpoczął się przed świtem, ok. godz. 4.30 czasu lokalnego.
Na miejsce wojsk w Afganistanie przyjedzie... Afgańczycy nie pozostaną sami, bo społeczność międzynarodowa zobowiązała się do dalszego wspierania Afganistanu.
Polska wyda na to jeszcze 180 mln zł Wydatki w okresie od połowy kwietnia do połowy października przewidziano na 177,4 mln zł.
bEKrquLC
KOMENTARZE
(0)