Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
misja w afganistanie
18.06.2013 08:05

Afganistan - Polacy rozładowali korki w Ghazni

Wszystko dzięki nowej drodze wybudowanej przez Polaków z Prowincjonalnego Zespołu Odbudowy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(www.isaf.wp.mil.pl)

Wszystko dzięki nowej drodze wybudowanej przez Polaków z Prowincjonalnego Zespołu Odbudowy. Jak większość miast w Afganistanie także Ghazni jest gęsto zaludnione a przez to i zakorkowane.

Dzięki pieniądzom z polskiego budżetu Polacy wybudowali drogę z centrum do obozu uchodźców. Ku zaskoczenie wszystkich okazało się, że nowa droga rozładowała korki w mieście.

Szef polskiego zespołu podpułkownik Marek Klimasara dodaje , że wybudowana w szczerym polu droga pozwoliła też na rozwój drobnego biznesu. - Kiedy dwa lata temu powstawał ten projekt była to tylko droga gruntowa. Obecnie jest pokryta asfaltem, a obok drogi mamy sklepy punkty usługowe - dodał.

W ciągu ostatnich pięciu lat polskim żołnierzom udało się wybudować kilka innych dróg. Między innymi obwodnice Ghazni. Pieniądze pochodzą z budżetu MON.

Czytaj więcej w Money.pl
Talibowie zaatakowali lotnisko w Kabulu Atak rozpoczął się przed świtem, ok. godz. 4.30 czasu lokalnego.
Na miejsce wojsk w Afganistanie przyjedzie... Afgańczycy nie pozostaną sami, bo społeczność międzynarodowa zobowiązała się do dalszego wspierania Afganistanu.
Polska wyda na to jeszcze 180 mln zł Wydatki w okresie od połowy kwietnia do połowy października przewidziano na 177,4 mln zł.
Tagi: misja w afganistanie, afganistan, kraj, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz