Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Amerykańska Polonia. Oto "elita tutejszych liderów"

0
Podziel się

W stanie Connecticut rozpoczęła się konferencja z udziałem młodych przedstawicieli polskiej społeczności w Stanach Zjednoczonych.

Amerykańska Polonia. Oto "elita tutejszych liderów"
(włodi/CC/FLickr)
bEqFrMJN

Dobrze wykształceni profesjonaliści i ludzie sukcesu. To inne oblicze amerykańskiej Polonii. W stanie Connecticut rozpoczęła się konferencja z udziałem młodych przedstawicieli polskiej społeczności w Stanach Zjednoczonych.

Kilkuset młodych Polaków przybyło do New Britain w Connecticut na konferencję stowarzyszenia Quo Vadis. Skupia ono mieszkających w USA lekarzy, naukowców, inżynierów, artystów oraz studentów.
_ - To są ludzie, którzy robią tutaj na amerykańskim rynku kariery w najróżniejszych dziedzinach, którzy aspirują do władz lokalnych. Oni stanowią elitę tutejszych liderów. To grupa ludzi pokazująca zupełnie inny wizerunek Polaków - młodych, zdolnych, prężnych _ - mówi ambasador RP w Waszyngtonie Ryszard Schnepf, który patronuje konferencji.

Jego zdaniem tego rodzaju spotkania pomagają przełamywać stereotypy na temat Polaków. Ta generacja chce pokazać, że młodzi Polacy, którzy żyją w Stanach Zjednoczonych, mają dużą wiedzę, doświadczenie, że są pomysłowi, i że stać ich na bardzo wiele.

bEqFrMJP

Tegoroczna konferencja będzie poświęcona głównie rosnącej obecności Polaków w amerykańskiej polityce i drogom do osiągnięcia sukcesu w USA. Udział w spotkaniu zapowiedzieli przedstawiciele polskiego parlamentu i amerykańskiego Kongresu.

Czytaj więcej w Money.pl
Za granicą żyje ponad 18 milionów Polaków Dane przedstawione w raporcie pochodzą od polskich przedstawicielstw konsularnych oraz od organizacji polonijnych.
Więcej dzieci skorzysta z ulg? Jest projekt Zniżki na przejazdy komunikacją miejską oraz na wstęp m.in. do muzeów dla dzieci Polaków, którzy mieszkają za granicą, przewiduje projekt autorstwa PiS, który trafił już do Sejmu.
Trudna sytuacja rosyjskiej Polonii W trudnej sytuacji są nasi rodacy mieszkający w Włodzimierzu, na wschód od Moskwy. Brak środków finansowych utrudnia im promowanie kultury przodków.
bEqFrMKq
wiadmomości
kraj
KOMENTARZE
(0)