Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Arłukowicz za Fedak? "Może się tak zdarzyć"

0
Podziel się:

Minister pracy Jolanta Fedak powiedziała, że jej pozostanie w ministerstwie zależy od decyzji premiera.

Arłukowicz za Fedak? "Może się tak zdarzyć"
(kprm.gov.pl)
bEDZDrIR

Minister pracy Jolanta Fedak powiedziała, że jej pozostanie w ministerstwie zależy od decyzji premiera.

Wiceprezes PSL w ostatnich wyborach parlamentarnych nie zdołała dostać się do Sejmu.
Fedak mówiła w _ Salonie Politycznym Trójki, _ że ostateczna decyzja będzie należała do premiera.

Pytana o to czy na tym stanowisku może zastąpić ją Bartosz Arłukowicz, który otrzymał ponad 100 tysięcy głosów ze szczecińskiej listy PO, minister Fedak odpowiedziała, że _ może się tak zdarzyć _.

bEDZDrIT

POSŁUCHAJ MINISTER FEDAK:

Swój słaby wynik wyborczy minister tłumaczyła niezbyt dobrymi notowaniami PSL na zachodzie kraju. Jej zdaniem, są one dużo lepsze na wschodzie i południu Polski. Na zachodzie sejmowy mandat ciężko PSL-owi zdobyć i utrzymać - mówiła minister.

Ponadto - jak wskazała - PSL z racji tego, że jest mniejszą partią, trudniej walczyć o miejsce w Sejmie. Aby je zdobyć potrzeba tej partii średnio 41 tysięcy głosów dla jednego kandydata.

Minister Fedak dodała, że bez jej pracy do Sejmu nie wszedłby startujący z tego samego okręgu Józef Zych, który w ławach sejmowych zasiądzie. Jolanta Fedak otrzymała w ostatnich wyborach 4692 głosy.

bEDZDrIZ
Czytaj więcej o tworzeniu rządu
[ ( http://static1.money.pl/i/h/25/t160793.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/o;nowym;rzadzie;u;prezydenta;konsultacje;juz;od;jutra,181,0,934069.html) Kaczyński powie prezydentowi tylko tyle.. Jarosław Kaczyński wybiera się do Bronisława Komorowskiego. Chce mu powiedzieć, że...
[ ( http://static1.money.pl/i/h/35/t160803.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/rozmowyogospodarce/artykul/czlowiek;tuska;zapewnia;nie;zapomnimy;o;obietnicach,102,0,932710.html) Człowiek Tuska zapewnia: Nie zapomnimy o obietnicach Michał Boni mówi o możliwych, przyszłych koalicjach. Daje do zrozumienia, że sojusznik jest tylko jeden.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/233/t134889.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/komorowski;chce;szybkich;rozmow;na;temat;koalicji,47,0,932655.html) Pośpiech Komorowskiego. Liczy na opozycję Prezydent liczy też na współpracę ze wszystkimi partiami, które znajdą się w parlamencie.
bEDZDrJu
kraj
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)