Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Autostrada A4 bez utrudnień przed Euro 2012

0
Podziel się:

Na autostradzie A4 - między Katowicami a Krakowem - zlikwidowano utrudnienia wynikające z modernizacji wiaduktów.

Autostrada A4 bez utrudnień przed Euro 2012
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEEsfVsR

Między Katowicami a Krakowem zlikwidowano utrudnienia wynikające z modernizacji wiaduktów na tej trasie - podała we wtorek spółka zarządzająca drogą, zapewniając, że kibice nie napotkają na tym odcinku zatorów.

_ - Autostrada A4 to jeden z głównych szlaków komunikacyjnych, którym kibice będą podróżować na mecze we Wrocławiu oraz na Ukrainie. Mając na względzie możliwy wzrost natężenia ruchu w tym okresie, dołożyliśmy wszelkich starań, aby zachować płynność ruchu i zapewnić komfort jazdy _ - powiedział rzecznik spółki Stalexport Autostrada Małopolska Rafał Czechowski.

Remont wiaduktu w Mysłowicach został zakończony cztery miesiące przed terminem, a na remontowanym wiadukcie węzła Chrzanów czasowo przywrócono obustronny ruch. Natomiast prace związane z poszerzaniem placu poboru opłat w Mysłowicach oraz prace przy modernizacji wiaduktu w pobliżu Balic, gdzie zachowano po dwa pasy ruchu, mają być prowadzone tak, by ich skutki nie były odczuwalne dla użytkowników autostrady.

bEEsfVsT

Remont wiaduktu w Mysłowicach trwał ponad półtora roku. Ten kilkudziesięcioletni, najdłuższy (ma 270 m) wiadukt na A4 między Katowicami a Krakowem przeszedł gruntowny remont. Obiekt oddano do użytku po modernizacji m.in. betonowych barier, podpór, chodników oraz wymianie nawierzchni. Wiadukt w Mysłowicach to 47. wyremontowany obiekt na tym odcinku A4, z 53 przeznaczonych do modernizacji. Remont pozostałych sześciu mostów zakończy się jeszcze w tym roku.

Natomiast remont wiaduktu w Chrzanowie, wymagający do tej pory poprowadzenia objazdu przez A4, został przed Euro 2012 zreorganizowany w ten sposób, by kierowcy podróżujący pomiędzy Chrzanowem a Trzebiną drogą krajową nr 79 mogli korzystać z wiaduktu w obu kierunkach. Na ten czas zlikwidowany został objazd wymagający zawracania na autostradzie. Na początku lipca wiadukt zostanie ponownie zamknięty.

Czytaj więcej w Money.pl
Autostrada A2 będzie gotowa dzięki Bercie 11-metrowa maszyna, zwana pieszczotliwie Bertą, zaczęła układać asfalt na drugiej jezdni odcinka C autostrady A2 między Strykowem a Konotopą.
Oni będą mogli taranować bramki na A4 Wicewojewoda opolski wydał zgodę na taranowanie przez służby ratownicze bramek na autostradzie A4.
Tu A4 będzie darmowa. Nie dla wszystkich Przejazd odcinkiem autostrady A-4 Kleszczów-Sośnica, czyli autostradową obwodnicą Gliwic, dla samochodów osobowych i motocykli w ruchu lokalnym będzie bezpłatny.
bEEsfVtu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)