Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Autostrady w Polsce. Kolejna droga dziurawa

0
Podziel się

Na A4 widać wyraźnie szczeliny, które są podobne albo takie same, jakie stwierdzono na A1 i A2.

Autostrady w Polsce. Kolejna droga dziurawa
(Reporter)
bDTYiguZ

Na budowanych odcinkach A4 pojawiły się szczeliny, takie same jak na A1 i A2 - stwierdziła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

_ - Na razie na większości budowanych odcinków A4 wciąż zalega śnieg, ale tam, gdzie już się stopił, widać wyraźnie szczeliny - są podobne albo wręcz takie same jakie stwierdziliśmy na A1 i A2 _ - poinformowała rzeczniczka GDDKiA Urszula Nelken.

Jak wyjaśniła rzeczniczka, w przypadku pęknięć na A4 zostanie wszczęta taka sama procedura, jaką drogowcy przeprowadzają na pozostałych uszkodzonych odcinkach. _ - Zostaną pobrane próbki, a następnie będą przebadane, żebyśmy mogli stwierdzić, jaka jest przyczyna rozszczelnień _ - powiedziała. - _ Następnie wykonawcy zostaną wezwani do przedstawienia programów naprawczych _ - dodała.

bDTYigvb

W zeszłym tygodniu GDDKiA ustaliła, że szczeliny pojawiły się na budowanych odcinkach A1 i A2 na tzw. szwach technologicznych, czyli w takich miejscach podbudowy asfaltowej, gdzie kończy się odcinek asfaltu ułożony jednego dnia, a zaczyna kolejny, układany następnego dnia. Choć z analizy prowadzonej przez technologów Dyrekcji wynika, że szczeliny nie stanowią żadnego zagrożenia dla trwałości autostrady, to drogowcy wezwali wykonawców do przedstawienia programów naprawy rozszczelnień.

Minister transportu Sławomir Nowak zapowiedział w zeszłym tygodniu, że od wykonawców zostanie wyegzekwowane usunięcie najdrobniejszych nawet usterek i że nie ugnie się _ nawet pod presją przejezdności na Euro 2012 _.

Więcej o autostradach w Polsce czytaj w Money.pl
Tylko fotoradary uratują autostrady _ Minister nie rura, żeby pękał _ - pisze Jan Płaskoń o Sławomirze Nowaku.
Nowe autostrady już są dziurawe. Skandal! Pęknięcia, które pojawiły się na A2 i A1 mają około 8 centymetrów.
Nie tylko Narodowy i A2. Oto największe buble ostatnich lat Wartość kontraktów realizowanych za publiczne pieniądze to 161 mld zł. Dlaczego część z tych pieniędzy jest marnowana.
bDTYigvC
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)