Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Autostrady w Polsce. Oddano do ruchu 18-kilometrowy fragment A4

0
Podziel się:

Oddany odcinek A4 będzie dużym ułatwieniem zwłaszcza dla tych kierowców, którzy będą podróżować z Przemyśla w stronę Rzeszowa oraz do południowych, handlowych części Jarosławia.

Autostrady w Polsce. Oddano do ruchu 18-kilometrowy fragment A4
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Dziś oddano do ruchu 18-kilometrowy odcinek autostrady A4 od węzła Jarosław Wschód w kierunku Przemyśla - poinformowała rzeczniczka prasowa rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Joanna Rarus.

Dodała, że zezwolenie wydane przez Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego obejmuje także 7-kilometrowy odcinek A4 od węzła Jarosław Wschód do węzła Jarosław Zachód.

_ Jednak ten fragment trasy nie będzie oddany do ruchu, dopóki nie zakończy się budowa węzła Jarosław Zachód, który budowany jest w ramach sąsiedniego odcinka A4 przez firmę Polimex-Mostostal. Węzeł ten na być gotowy w III kwartale br. _ - zaznaczyła.

Rarus podkreśliła, że oddany w poniedziałek odcinek A4 będzie dużym ułatwieniem zwłaszcza dla tych kierowców, którzy będą podróżować z Przemyśla w stronę Rzeszowa oraz do południowych, handlowych części Jarosławia.

Wykonawcą całego 25-kilometrowego odcinka autostrady A4 od węzła Jarosław Zachód do węzła Przemyśl była firma Budimex. Wartość umowy wyniosła 969,2 mln zł. Odcinek ten realizowany był systemem projektuj-buduj. Inwestycja dofinansowana została z unijnego Programu Infrastruktura i Środowisko.

Dotychczas na Podkarpaciu korzystać można było z niespełna 7-kilometrowego odcinka autostrady A4, który stanowi część obwodnicy Rzeszowa.

Autostrada A4 biegnie z zachodniej Europy na Ukrainę; leży w Trzecim Transeuropejskim Korytarzu Transportowym. Na ternie Polski trasa przebiega od zachodniej granicy z Niemcami w Jędrzychowicach k. Zgorzelca przez m.in. Wrocław, Opole, Katowice, Kraków, Tarnów, Rzeszów do przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej. Łączna długość autostrady wyniesie ok. 670 km.

Do tej pory wybudowano autostradę A4 na terenie Polski od polsko-niemieckiej granicy przez m.in. Wrocław, Opole, Katowice, Kraków do Tarnowa.

Czytaj więcej w Money.pl
Skończyli kolejny odcinek drogi ekspresowej Nowy odcinek kosztował 785 mln zł. Jako pierwsi po nowej drodze pojadą w niedzielę rowerzyści.
Austostrada A1. Jest program naprawczy Minister Sławomir Nowak zapowiedział, że w połowie przyszłego roku most na A1 powinien być oddany do użytku.
Problemy na drodze w kierunku Warszawy Kierowcy mogą napotkać utrudnienia na 373 km (Łódzkie) autostrady A2 w kierunku Warszawy. W gminie Dmosin doszło do wypadku z udziałem dwóch aut osobowych i ciężarówki; ruch odbywa się jednym pasem.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)