Notowania

tv trwam
19.03.2012 17:57

Beata Kempa u premiera. Walczy o TV Trwam

Posłanka Beata Kempa osobiście spotkała się dziś z premierem. Rozmawiali o...

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Przez ponad godzinę przekonywała premiera o konieczności przyznania Telewizji Trwam koncesji na nadawanie na platformie cyfrowej. Co tego wynikło?

Premier zaprosił Beatę Kempę do swojej kancelarii w wyniku listu, który do niego napisała i prośby, którą wyraziła bezpośrednio przy okazji spotkania z Klubem Solidarnej Polski na temat emerytur.

Posłanka Solidarnej Polski powiedziała, że rozmowa dotyczyła wolności słowa i pluralizmu mediów. Jej zdaniem, premier szuka teraz możliwości zgodnego z prawem rozwiązania problemu i zainterweniowania w sprawie Telewizji Trwam.

- _ Zrozumiałam, że przyjrzy się sprawie i przeanalizuje wszelkie możliwości, zarówno w kwestii Urzędu Komunikacji Elektronicznej, na ile można jeszcze porozmawiać o rezerwacji miejsca na multipleksie _ - powiedziała Beata Kempa po spotkaniu z premierem.

Beata Kempa podkreśliła, że będzie w sprawie koncesji dla TV Trwam pukać do różnych drzwi. Wybiera się także do prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Czytaj więcej o awanturze wokół TV Trwam
Awantura w Sejmie. "Hańba" i "leninizm" Sejm nie wezwie premiera, by ten skontrolował decyzję o nieprzyznaniu katolickiemu nadawcy koncesji na naziemne nadawanie cyfrowe.
KRRiT gorsza od Radiokomitetu? Ich zdaniem Tysiące ludzi protestują w obronie Telewizji Trwam. _ Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę _ - takie hasła mają wypisane na transparentach.
"Wygląda, że jestem spadkobiercą Stalina" _ Mam wrażenie, że całkiem solidnie się też nawalczyłem o to, żeby media były pluralistyczne _ - powiedział Donald Tusk.
Tagi: tv trwam, wiadmomości, kraj, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz