Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Będzie więcej pieniądzy dla przedszkoli

0
Podziel się:

Od września pięciogodzinna opieka nad dziećmi w przedszkolach będzie bezpłatna. Każda kolejna godzina będzie kosztować rodziców 1 złoty.

Będzie więcej pieniądzy dla przedszkoli
(BartCo/iStockphoto)
bESiiUTF

Rząd przeznaczył 50 milionów euro z obecnego unijnego budżetu na modernizację placówek oświatowych dla najmłodszych.

Premier Donald Tusk na konferencji prasowej przekonywał, że są to dodatkowe fundusze _ - One nie wpłyną w żaden sposób na obniżenie tych pieniędzy, które chcemy przeznaczyć na upowszechnianie przedszkola i potanienie usługi przedszkolnej czyli tych ponad 500 milionów złotych na rok 2013 jakie na ten projekt przeznaczyliśmy. Czyli to jest 50 milionów euro, czyli około 200 milionów złotych dodatkowo na doposażenie szeroko rozumianego planu przedszkolnego. _

Rząd zdecydował, że w ramach programu 50 milionów euro wydane będzie na wyposażenie przedszkoli, ponadto 50 milionów euro przeznaczone będzie na aktywizację zawodową, 18 milionów na wspieranie młodych niepełnosprawnych, a 7 milionów na wsparcie dla osób tracących pracę.

bESiiUTH

Od września pięciogodzinna opieka nad dziećmi w przedszkolach będzie bezpłatna. Każda kolejna godzina będzie kosztować rodziców 1 złoty. Budżet będzie to kosztować dodatkowo około 200 milionów złotych. W sumie na przedszkola w budżecie państwa znajdzie się prawie pół miliarda - poinformował premier Donald Tusk.

Czytaj więcej w Money.pl
Podwyżki w przedszkolach. Za każdą godzinę Szef rządu tłumaczył, że zmiana ta ma uspokoić obawy rodziców, dotyczące różnic między sześcio- i siedmiolatkami, które po 1 września 2014 r. miałyby uczyć się w tych samych klasach.
Tusk obiecuje obniżkę opłat. Znowu - _ Chcemy uchronić rodziców przed nadmiernymi kosztami pobytu dziecka w przedszkolu _ - zapewnił premier. Co to oznacza dla rodziców?
Ważne zmiany w zasiłkach. Sprawdź dla kogo Premier Donald Tusk obiecał, że jest to _ rozpędzanie programu _, który zakłada, że w ciągu pięciu lat świadczenia znacznie wrosną.
bESiiUUi
kraj
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)