Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Beskidzkie niedźwiedzie najprawdopodobniej w ogóle nie spały tej zimy

0
Podziel się:

- Nie pamiętam takiej zimy. W Beskidach właściwie jej nie było; trochę śniegu spadło w listopadzie i grudniu. Najprawdopodobniej zegar biologiczny drapieżników został rozregulowany - powiedział nadleśnliczy Ujsół.

Beskidzkie niedźwiedzie najprawdopodobniej w ogóle nie spały tej zimy
(Ken Thomas/PD/wikimedia)
bEswATvV

Beskidzkie niedźwiedzie najprawdopodobniej w ogóle nie spały tej zimy, to duża rzadkość - powiedział nadleśniczy z Ujsół (Śląskie) Józef Worek. Jego zdaniem odpowiada za to dość ciepła i bezśnieżna zima.

_ Nie pamiętam takiej zimy. W Beskidach właściwie jej nie było; trochę śniegu spadło w listopadzie i grudniu. Najprawdopodobniej zegar biologiczny drapieżników został rozregulowany _ - powiedział.

Niedźwiedzie w pierwszej połowie stycznia były widywane w rejonie Rysianki w Beskidzie Żywieckim. Kamery ekologów zarejestrowały wówczas trzy bawiące się niedźwiadki oraz ich matkę. Worek nie sądzi, aby zapadły później w sen. Jego zdaniem dzięki łagodnej zimie zwierzęta nie miały kłopotów ze znalezieniem pożywienia. W rejonie Ujsół bytuje cztery lub pięć drapieżników.

bEswATvX

Ślady niedźwiedzia znaleziono także w sąsiednim nadleśnictwie Węgierska Górka. Szef nadleśnictwa Marian Knapek powiedział dziś, że leśnicy zauważyli je w rejonie Baraniej Góry w Beskidzie Śląskim. _ To duży, samotny osobnik _ - ocenił.

Niedźwiedź brunatny jest największym drapieżnikiem żyjącym w polskich lasach. Waży do 250-300 kg. Żyje średnio 20-25 lat. W Polsce jest pod całkowitą ochroną.

Czytaj więcej w Money.pl

bEswATwy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)