Notowania

beata kempa
16.02.2011 17:46

Bez buntu w świętokrzyskim PiS. Poparli Kempę

Świętokrzyscy przedstawiciele PiS poparli rozwiązanie zarządu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Świętokrzyscy przedstawiciele komitetów powiatowych i gminnych PiS poparli decyzję partyjnego Komitetu Politycznego o rozwiązaniu dotychczasowego zarządu partii. Do spotkania doszło na prośbę Beaty Kempy, która jest pełnomocnikiem PiS w Świętokrzyskiem. *

_ - Postanowiłam szefów struktur zaprosić na spotkanie, gdzie ustaliliśmy, że cyklicznie rozmowy w tym gronie będą odbywać się co dwa tygodnie. Wczoraj stwierdzili jednogłośnie, po dyskusji, że popierają stanowisko Komitetu Politycznego i prezesa Jarosława Kaczyńskiego _ - powiedziała Kempa.

O tym, że posłanka Kempa została nowym liderem świętokrzyskich struktur partii, poinformował w ubiegłym tygodniu rzecznik PiS Adam Hofman. Decyzję o powołaniu Kempy na pełnomocnika PiS w Świętokrzyskiem podjął prezes partii Jarosław Kaczyński. Nie zgodzili się z nią senator Grzegorz Banaś (zrezygnował z członkostwa w PiS) i europoseł Jacek Włosowicz. .

Zdaniem Kempy, nie ma mowy o buncie w regionalnych strukturach partii, o czym - jak mówiła - świadczy choćby przyjęcie we wtorek 18 nowych członków do świętokrzyskiego PiS.

_ - Komitet Polityczny rozwiązał świętokrzyski zarząd okręgowy i zatwierdził powołanie mnie na funkcję pełnomocnika zarządu. Wszystkie inne struktury nie zostały rozwiązane. Od zarządu okręgowego w dół pozostają w tym samym kształcie _ - powiedziała odpierając zarzuty Banasia i Włosowicza, którzy uważają, że zgodnie ze statutem partii decyzja Komitetu Politycznego PIS oznacza rozwiązanie wszystkich struktur w regionie.

Burmistrz Włoszczowy Bartłomiej Dorywalski powiedział, że uczestnicy spotkania z Kempą decyzję Komitetu o powierzeniu jej funkcji pełnomocnika poparli przez aklamację.

Świętokrzyska posłanka PiS Maria Zuba powiedziała PAP, że propozycja zajęcia jasnego stanowiska popierającego pełnomocnika wyszła od uczestników spotkania i wszyscy poparli ją w jawnym głosowaniu. Według niej z wypowiedzi Kempy wynika, że nie zamierza kierować strukturami jednoosobowo i zależy jej na opinii świętokrzyskich działaczy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/49/t95537.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prezes;pis;rozwiazal;nie;tylko;zarzad,107,0,770923.html) "Prezes PiS rozwiązał nie tylko zarząd" Według Banasia i Włosowicza rozwiązane zostały wszystkie regionalne struktury.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/108/t130668.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/swietokrzyscy;dzialacze;pis;przeciw;centrali,47,0,769583.html) Świętokrzyscy działacze PiS przeciw centrali Beata Kempa, pełnomocnik świętokrzyskiego PiS chce rozmawiać z niezadowolonymi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/181/t126645.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/kempa;wierze;ze;hofman;poprawi;wizerunek;prezesa,84,0,739156.html) Kempa: Wierzę, że Hofman poprawi wizerunek prezesa Każdy może popaść w niełaskę. Polityka jest jak stąpanie po grząskim gruncie.
Tagi: beata kempa, kraj, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz