Notowania

biedroń
10.08.2011 13:50

Biedroń rezygnuje ze startu w wyborach z list SLD

Wikiński: Popełnił kardynalny błąd, zabrakło mu patriotycznej, propaństwowej postawy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(User:Zboralski/Wikimedia Commons/cc)

Działacz Kampanii przeciw Homofobii Robert Biedroń zrezygnował ze startu w wyborach parlamentarnych z list SLD. W ocenie wiceszefa klubu Sojuszu Marka Wikińskiego, Biedroń popełnił _ kardynalny błąd _, gdyż zabrakło mu _ patriotycznej, propaństwowej postawy _.

Biedroń napisał w oświadczeniu przekazanym, że jego decyzja o niekandydowaniu z list wyborczych Sojuszu Lewicy Demokratycznej została _ podyktowana sposobem i wynikiem układania list wyborczych przez to ugrupowanie _. Biedroń podkreślił, że SLD zaproponowało mu startowanie _ z dalszych miejsc na liście, w nieznanych mu okręgach wyborczych _.

Zaznaczył, że nie może zgodzić się na taki styl uprawiania polityki. _ Środowiska zajmujące się prawami człowieka, wolnościowe i mniejszościowe od wielu lat szukają wsparcia politycznego, które poprawi nasz los. Od wielu lat SLD nie zrobił w praktyce nic, aby tę sytuację zmienić. Wykorzystywanie problematyki równouprawnienia kobiet, aborcji, związków partnerskich czy mowy nienawiści przed wyborami znów okazało się tylko zagrywką wyborczą SLD _ - oświadczył Biedroń.

Wcześniej z kandydowania z list Sojuszu - także z powodu dalszego miejsca na liście SLD - zrezygnowała szefowa Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny Wanda Nowicka.

Wikiński pytany o decyzję Biedronia ocenił, że jest ona zła, gdyż nie można tak _ niepoważnie _ traktować służby publicznej, _ targując się _ o miejsca na liście wyborczej. Polityk Sojuszu odpowiadając na liczne pytania o decyzję Biedronia powiedział: _ Jestem tak taktowny wobec pana Roberta Biedronia, że aż się obawiam, żebym nie stał się obiektem adoracji z jego strony _.

Wikiński mówił też na konferencji prasowej, że osobiście był przekonany, że Biedroń _ zakochał się we współpracy z SLD aż do grobowej deski, a tu się okazało, że to był taki tylko flirt _.

_ - Wierzę głęboko, że środowisko (Biedronia) udzieli poparcia SLD _ - zaznaczył poseł Sojuszu. Jak dodał, rozmawiał _ z kilkoma znajomymi pana Biedronia _ i - jak mówił polityk Sojuszu - są oni _ niepocieszeni jego decyzją _ o niekandydowaniu. Zdaniem Wikińskiego, Biedroń zmarnował szansę, jaką dał mu SLD, bycia pierwszym polskim parlamentarzystą, który oficjalnie obnosiłby się ze swoimi poglądami _ w obszarze obyczajowym _.

_ - Robert Biedroń na pewno startując na każdej pozycji uzyskałby mandat poselski i wydaje mi się, że zabrakło patriotycznej, propaństwowej postawy w jego decyzji _ - ocenił Wikiński.

Według posła, takie _ amatorskie zachowanie _ Biedronia może wynikać z zarzutów stawianych wobec niego. Nie chciał mówić jednak o szczegółach, gdyż - jak zaznaczył - jest dżentelmenem. Dopytywany jakie to są zarzuty zaznaczył: _ Myślę, że Robert Biedroń ma na tyle odwagi, żeby powiedzieć publicznie całą prawdę o swoich decyzjach _.

Więcej o jesiennych wyborach czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/188/t112316.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/beda;wyborcze;ulatwienia;dla;niepelnosprawnych,26,0,889114.html) Nawet 2 mln ludzi nie mogło głosować. Zmiana Głosowanie korespondencyjne i nakładki na karty wyborcze w alfabecie Braille'a - to nowe udogodnienia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/99/t130659.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pis;rusza;do;boju;wiadomo;czym;uderzy,39,0,889127.html) PiS już wie, jak wygra wybory. Oto strategia Błaszczak: _ Polacy tracą miliardy na giełdzie, ceny szaleją. To jest najważniejsze _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/31/t130847.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sld;twierdzi;ze;da;sie;lubic;dlatego;w;kampanii;stawia;na;facebooka,117,0,888949.html) SLD twierdzi, że da się lubić. Więc kampania... Sojusz stawia na internet - na Facebooku uruchomił już interaktywną aplikację, w ramach której - odpowiadając na osiem pytań - można sprawdzić, do której z partii jest nam najbliżej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/132/t130692.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;szykuje;wielka;ofensywe;wraca;lodowka,195,0,888515.html) PiS szykuje wielki powrót. Od dziś zasypie nas... Partia Jarosława Kaczyńskiego zarzuci wyborczymi reklamami małe i średnie miasta. Wróci lodówka.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/224/t154080.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pis;oskarza;po;o;zlamanie;ordynacji;wyborczej,222,0,888286.html) PiS: Platforma ogłaszając to, złamała prawo Chodzi o kampanię _ Polska w budowie _, do której spoty Platforma zaprezentowała na piątkowej konferencji.
Tagi: biedroń, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz