Biegi narciarskie - Justyna Kowalczyk najlepsza w Oberhofie

0

Drugie miejsce zajęła Norweżka Therese Johaug, a trzecie - Finka Anne Kylloenen.

(Reporter Poland)

Polka wygrała w Oberhofie (Niemcy) bieg na dochodzenie, na dystansie 9 km, techniką klasyczną. Był to drugi etap cyklu Tour de Ski.

Trener Polki, Aleksander Wierietielny, nie krył zadowolenia. Wierietielny uważa, że jego podopieczna zasłużyła na wysoką ocenę. Drugie miejsce - ze stratą 41,4 sekundy zajęła Norweżka Therese Johaug, a trzecie - Finka Anne Kylloenen (45 sekund straty).

Justyna Kowalczyk po dwóch etapach Tour de Ski prowadzi przed Norweżką Therese Johaug (46,4 sekundy straty) i Finką Anne Kylloenen (55 sekund straty). W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata również przewodzi Polka, która o 58 punktów wyprzedza Amerykankę Kikkan Randall.

Trzeci etap Tour de Ski odbędzie się 1 stycznia w Val Müstair (Szwajcaria).

Justyna Kowalczyk wygrała Tour de Ski Polska biegaczka, w decydującym biegu na 9 km techniką dowolną, miała ponad ogromną przewagę nad drugą na mecie Norweżką, Marit Bjoergen.
Kowalczyk znokautowała. "To kobieta z żelaza" Justyna Kowalczyk zdeklasowała rywalki w biegu na 10 kilometrów techniką klasyczną. Na mecie miała 36 sekund przewagi nad Marit Bjoergen.
Puchar Świata w Jakuszycach. Kowalczyk odzyska koszulkę liderki? 17 i 18 lutego na Polanie Jakuszyckiej zobaczyć będzie można światową czołówkę biegaczek i biegaczy.