Notowania

biernat
27.05.2013 11:16

Biernat chce ukarać Gowina

Polityk mówi, że list który wystosował były minister sprawiedliwości do członków PO, jest szkodliwy dla partii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wojciech Strozyk/REPORTER)

Jarosławowi Gowinowi (na zdj.) należy się wniosek do partyjnego sądu o wyrzucenie lub ukaranie go. To opinia szefa łódzkich struktur PO Andrzeja Biernata.

Polityk mówi, że list który wystosował były minister sprawiedliwości do członków PO, jest szkodliwy dla partii. Andrzej Biernat nie wie do końca jakie są motywacje posła Gowina.

Jego zdaniem, były minister jest albo _ szaleńcem który uwierzył, że jest wielkim politykiem _ albo zachowuje się jak _ obrażone dziecko, które zabiera zabawki z piaskownicy i idzie poskarżyć się mamie lub tacie _. Poseł Biernat nie wyklucza, że Jarosław Gowin już podjął decyzję o założeniu własnej formacji. Dlatego napisał list - na wzór Zbigniewa Ziobry, gdy ten opuszczał PiS.

Andrzej Biernat uważa, że krakowski polityk powinien być ukarany przez partyjny sąd, choć - jak podkreśla - premier raczej zignoruje takie zaczepki.

Jarosław Gowin w liście skierowanym do członków Platformy, krytykuje rząd Donalda Tuska oraz wzywa do _ powrotu do korzeni _ i partii _ wielkich nadziei i poważnych reform _. Zarzuca też realizowanie _ polityki ciepłej wody _, czyli _ administrowanie bez odważnych reform, strategicznych planów i niezbędnych, choć niepopularnych decyzji _. Podkreśla też, że _ nie można wszystkiego zrzucać na światowy kryzys gospodarczy czy działania opozycji _.

Czytaj więcej w Money.pl
Gowin napisał ostry list do członków PO. Początek kampanii? _ Działania aparatu partyjnego w regionach zaczyna cechować buta, partyjniactwo i moralne korzystanie z przywilejów władzy _ - pisze były minister sprawiedliwości.
Rekonstrukcja rządu. Jutro decyzje? Po piątkowych głosowaniach w Sejmie dojdzie do koalicyjnego spotkania polityków PO i PSL.
Schetyna: moja decyzja zależy od kalendarza PO _ - Jeśli dojdzie do przyspieszenia kalendarza wyborczego w PO, to szybciej zdecyduję o starcie w wyborach na szefa partii _- powiedział Grzegorz Schetyna.
Tagi: biernat, wiadmomości, kraj, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz