Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lech kaczyński
14.04.2012 15:34

Biografia Lecha Kaczyńskiego powstanie już wkrótce

Mam nadzieję, że książka pozwoli różne sprawy ostatecznie wyjaśnić - poinformował jego brat, prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

Powstaje naukowa biografia Lecha Kaczyńskiego - poinformował jego brat, prezes PiS Jarosław Kaczyński. * *- _ Mam nadzieję, że książka pozwoli różne sprawy ostatecznie wyjaśnić _ - powiedział.

- _ Naukowa biografia Lecha Kaczyńskiego jest już przygotowywana. Nie wiem czy uda się ją skończyć na trzecią rocznicę tragedii smoleńskiej. To jest rzecz bardzo ważna, bo w dużej ilości książek, które ukazały się po tragedii smoleńskiej jest ogromna ilość błędów faktograficznych _ - powiedział szef PiS. Kaczyński wziął udział w panelu dyskusyjnym poświęconym pamięci Lecha Kaczyńskiego w warszawskim klubie Hybrydy.

Jak dowiedziała się PAP od polityków PiS, naukowcy z macierzystej uczelni Lecha Kaczyńskiego - Uniwersytetu Gdańskiego przygotowują poświęconą mu księgę pamiątkową. Premiera zaplanowana jest na początek maja. Ma odbyć się w Muzeum Powstania Warszawskiego, które powstało z inicjatywy Lecha Kaczyńskiego.

Jarosław Kaczyński mówił w sobotę o roli, jaką jego brat odgrywał w Biurze Interwencji KOR, Wolnych Związkach Zawodowych i Solidarności. - _ Brat był w stoczni w decydującej fazie strajku i własną ręką napisał znaczną część Porozumień Gdańskich _ - podkreślił.

Prezes PiS opowiedział też o okolicznościach, w jakich poznali się Lech Kaczyński i Lech Wałęsa. _ - Pewnego dnia do pokoju, który wynajmował mój brat, wszedł jakiś człowiek o wszystkim znanym państwu wyglądzie i przyniósł plik swoich listów do dyrekcji stoczni, które zawierały mnóstwo różnych ostrych sformułowań w języku ulicznym. Leszek miał za zadanie przetłumaczyć to na skargi zgodne z prawem. W ten sposób się spotkali _ - relacjonował Kaczyński.

Czytaj więcej w Money.pl
Posypią się kary za Smoleńsk? Jest decyzja Chodzi o niedopełnienie obowiązków lub przekroczenie uprawnień przez urzędników kancelarii prezydenta, premiera, MSZ, MON i ambasady w Moskwie.
W tym kraju uczcili Lecha Kaczyńskiego W jednej z dzielnic stolicy, na skwerze o powierzchni 700 mkw. stanęło dziś popiersie tragicznie zmarłego prezydenta RP.
Tagi: lech kaczyński, kraj, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz