Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bojkot Euro 2012 na Ukrainie. To jedyny sposób

0
Podziel się:

67 miliardów euro - tyle zostało przekazane na organizacje Euro 2012. To oni są odpowiedzialni za ich zmarnowanie.

Bojkot Euro 2012 na Ukrainie. To jedyny sposób
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Sukces Euro 2012 zostanie zakłócony przez niedokończone inwestycje drogowe, które utrudnią poruszanie się kibicom - uważa Mariusz Błaszczak, szef klubu PiS. I wzywa do bojkotu Euro.

Jego zdaniem pieniądze, jakie zostały na ten cel przeznaczone, po części zmarnowano. Odpowiedzialność za to ponoszą rządzący. - _ 67 miliardów euro - największe pieniądze w historii. Minister Grabarczyk, który się chwalił, że wszystko zostało zrobione, że podpisał tyle umów i nic z tego. Nie ma służb odpowiedzialnych za przypilnowanie tej inwestycji? Są, ale są nieudolne. Kto za to ponosi odpowiedzialność? Ten kto rządzi _ - mówił poseł Błaszczak w Programie 1 Polskiego Radia.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI MARIUSZA BŁASZCZAKA:

Zdaniem posła PiS, bojkot meczów Euro na Ukrainie to jedyna forma presji, by zmusić władze ukraińskie do przestrzegania praw człowieka. - _ Jest to jedyna forma wywarcia presji na władze ukraińskie, żeby zmusić ich do przestrzegania praw człowieka w swoim kraju. Nie można przechodzić do porządku dziennego nad tym, że przed wyborami lider opozycji Julia Tymoszenko jest w łagrze, a do tego była bita _ - uważa poseł.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI MARIUSZA BŁASZCZAKA:

Zdaniem Mariusza Błaszczaka, brak bojkotu meczów na Ukrainie i osłabianie presji na Kijów w kwestii praw człowieka, doprowadzi do tego, że Ukraina trafi pod skrzydła rosyjskie.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejni politycy zapowiadają bojkot Euro 2012 To gest solidarności z przetrzymywaną w więzieniu Julią Tymoszenko.
UEFA zapewnia: Będzie Euro na Ukrainie - Jesteśmy federacją piłkarską, nie wdajemy się w kwestie polityczne - powiedział rzecznik UEFA w tvn24.
_ Oto prawdziwe powody bojkotu Euro 2012 _ Polskie władze mają rację sprzeciwiając się bojkotowi ukraińskiej części Euro 2012. Tak sądzi eurodeputowany Platformy Obywatelskiej, Jacek Saryusz-Wolski.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)