Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Borusewicz: Tunezja może na nas liczyć

0
Podziel się:

Marszałek Senatu zapewnił, że Polska będzie wspierać Tunezję w jej demokratycznych przemianach. Przyznał, że należy w tym celu wykorzystać naszą prezydencję w Unii Europejskiej.

Borusewicz: Tunezja może na nas liczyć
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Marszałek Senatu zapewnił, że Polska będzie wspierać Tunezję w jej demokratycznych przemianach. Przyznał, że należy w tym celu wykorzystać naszą prezydencję w Unii Europejskiej.

Podczas spotkania w Tunisie z tymczasowym prezydentem Tunezji Fuadem Mebazą Bodgan Borusewicz zadeklarował, że sytuacja w Afryce Północnej będzie priorytetem podczas polskiej prezydencji w Unii Europejskiej.

POSŁUCHAJ MARSZAŁKA SENATU:

Marszałek Senatu podkreślił, że Tunezji należy się szczególne wsparcie jako krajowi, który rozpoczął przemiany w Afryce Północnej. Zaznaczył, że _ fala wolności _ przechodzi teraz przez całą Afrykę Północna i kraje arabskie.

Głównym celem dwudniowej wizyty Bogdana Borusewicza w Tunezji było wsparcie demokratycznych przemian w tym kraju. Marszałek Senatu spotkał się z tymczasowymi władzami, związkowcami, studentami i przedstawicielami rewolucjonistów. Odwiedził też obozy dla uchodźców przy granicy z Libią i przekazał ponad tonę darów dla uchodźców.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/119/t79479.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/borusewicz;w;tunezji;wspiera;demokracje,79,0,829775.html) Borusewicz w Tunezji. Wspiera demokrację Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz rozpoczął dziś wizytę w Tunezji. Jak sam mówił, chce pomóc Tunezyjczykom rozwiązywać ich problemy i podzielić się doświadczeniem w dochodzeniu do demokracji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/113/t90481.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/halicki;zdradza;priorytety;prezydencji;w;ue,30,0,793886.html) Halicki zdradza priorytety prezydencji w UE Polska będzie akcentować takie kwestie jak solidarność europejska, bezpieczeństwo i polityka sąsiedztwa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/15/t130575.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/9;mld;dolarow;rocznie;za;spokoj;na;bliskim;wschodzie;oplacilo;sie,31,0,763935.html) 9 mld dolarów rocznie za spokój na Bliskim Wschodzie. Opłaciło się Amerykanie najhojniej wspierają dyktatury w regionie. Ale i tak są bezradni wobec _ zimy ludów _.
wiadmomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)