Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bronisław Komorowski jako prezydent. Polacy oceniają jego pracę dobrze

1
Podziel się:

CBOS zauważa, że praca prezydenta jest aprobowana przez ogromną większość zwolenników PO, SLD, a także PSL.

Bronisław Komorowski jako prezydent. Polacy oceniają jego pracę dobrze
(Reporter)

W czerwcu 62 proc. respondentów dobrze oceniło działalność prezydenta Bronisława Komorowskiego, a 23 proc. - źle. Poprawiły się notowania Sejmu, jednak nadal większość - 62 proc. - badanych krytycznie oceniło działalność izby - wynika z sondażu CBOS.

W porównaniu z majem - w czerwcu o 7 punktów procentowych - do 23 proc. - wzrósł odsetek zadowolonych z pracy Sejmu. Jednocześnie o 5 punktów proc. zmniejszył się odsetek ankietowanych źle oceniających działalność izby. O dwa punkty procentowe (do 15 proc. w czerwcu) zmalał odsetek osób, które nie mają zdania na temat działalności posłów.

Pracę Senatu negatywnie oceniło w czerwcu 48 proc. badanych - o 2 punkty procentowe mniej niż przed miesiącem. Pozytywnie wypowiedziało się o niej 24 proc. badanych, czyli o 4 punkty procentowe więcej niż w maju. 28 proc. ankietowanych nie ma zdania na temat pracy senatorów - to o 2 punkty procentowe mniej niż w ubiegłym miesiącu.

CBOS zauważa, że w czerwcu poprawiły się notowania Sejmu i - w mniejszym stopniu - Senatu, jednak wśród Polaków nadal dominują negatywne opinie o pracy obu izb. Według CBOS stosunek opinii publicznej do działalności prezydenta Bronisława Komorowskiego jest stabilny. W czerwcu jego pracę dobrze oceniło 62 proc. ankietowanych, czyli o 1 punkt procentowy więcej niż przed miesiącem.

Z dezaprobatą o działalności głowy państwa wypowiedziało się 23 proc. ankietowanych - także o 1 punkt procentowy więcej niż w maju. 15 proc. badanych nie ma zdania na temat pracy prezydenta (o 2 punkty procentowe mniej niż w maju).

CBOS zauważa, że praca prezydenta jest aprobowana przez ogromną większość zwolenników PO, SLD, a także PSL, natomiast wśród potencjalnych wyborców PiS połowa ją krytykuje, a mniej więcej jedna trzecia wypowiada się o niej z uznaniem.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/111/m153967.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zaiskrzylo;miedzy;komorowskim;a;hollandem,208,0,1081296.html) *Zaiskrzyło między Komorowskim a Hollandem * Prezydencki doradca zdradza, szczegóły ostatniej rozmowy przywódców Polski i Francji. CBOS spytał też o ocenę działalności związków zawodowych. NSZZ _ Solidarność _ w czerwcu dobrze oceniło 33 proc. badanych (o 5 punktów procentowych mniej niż w maju); źle - 34 proc. ankietowanych (wzrost 5 punktów procentowych). Opinii nie wyraziło 33 proc. respondentów (tyle samo co przed miesiącem).

Z kolei OPZZ dobrze oceniło 22 proc. ankietowanych (spadek o 2 punkty procentowe); źle - 30 proc. badanych (wzrost o 4 punkty procentowe); zdania nie wyraziło 48 proc. respondentów (spadek o 2 punkty procentowe).

Respondenci wypowiedzieli się w sondażu również na temat funkcjonowania Narodowego Funduszu Zdrowia. CBOS zwraca uwagę, że na początku czerwca odwołany został dotychczasowy prezes tej instytucji Jacek Paszkiewicz.

Według sondażu, w stosunku do poprzedniego pomiaru z marca, opinie o funkcjonowaniu NFZ pogorszyły się, a Fundusz jest postrzegany obecnie bardzo krytycznie.

Aż 85 proc. badanych (wzrost o 7 punktów procentowych w porównaniu z marcem) negatywnie wypowiada się o działalności NFZ; pozytywnie ocenia ją obecnie 11 proc. ankietowanych (spadek o 4 punkty procentowe). 4 proc. respondentów, oceniając działalność Funduszu, odpowiedziało _ trudno powiedzieć _ (spadek o 3 punkty procentowe).

CBOS przeprowadził sondaż w dniach 14-20 czerwca na liczącej 1013 osób reprezentatywnej grupie dorosłych mieszkańców Polski.

Czytaj więcej w Money.pl
Sam na sam z Kaczyńskim? On sie nie boi Bronisław Komorowski nie ma nic przeciwko wizycie prezesa PiS. _ - Ja się takich spotkań nie obawiam _- twierdzi.
Prezydent kończy 60 lat. Już zjadł prezent Mimo, że ma urodziny, to nie będzie świętował - prezydent Bronisław Komorowski kończy dziś 60 lat.
Prezydent podpisze ustawę emerytalną? Jestem gotowy podjąć decyzje niepopularne społecznie - zapowiedział Bronisław Komorowski.
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(1)
„Niebezpieczn...
rok temu
Polecam książkę niebezpieczne związki bronislawa komorowskiego dowiecie się prawdy o tym człowieku