Notowania

PiS
03.04.2011 10:49

Burza po raporcie PiS. "Podłość", "ohyda"

Europoseł Marek Siwiec uważa, że działanie prezesa PiS jest podłością.

Podziel się
Dodaj komentarz
(photo-service.europarl.europa.eu)

*Nie milkną komentarze do wypowiedzi zawartych w raporcie PiS o stanie państwa. Politycy skrytykowali słowa Jarosława Kaczyńskiego o _ ostentacyjnym podkreślaniu kaszubskości _ przez premiera Donalda Tuska. *

- _ Prezes ma tendencję do dokonywania podziałów wśród rodaków - powiedział Stanisław Żelichowski z PSL - Wszystkie sposoby podzielenia są według niego dobre. Ja się z tym nie zgadzam _ - dodał w _ Radiu ZET. _

-_ To, co jest najsmutniejsze w wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, to to, że on tworzy nowy Manifest Nowoczesnego Polaka _ - powiedział Tomasz Nałęcz, doradca prezydenta. - _ To jest takie endeckie pojęcie polskości, które w nowoczesnej Polsce do niczego nie pasuje. Ta endecka wizja polskości jest coraz bardziej widoczna w PiS-ie. Ja tylko się dziwię, że PiS to łączy z atencją dla Piłsudskiego, to jest jakaś schizofrenia historyczna - _podkreśla.

- _ Prezes chciał przykopać premierowi. Kaszubskość i śląskość poszła w pakiecie _ - powiedział Marek Siwiec z SLD.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/137/t110217.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/raport;pis;swiadczy;o;stanie;psychicznym,233,0,804329.html) Raport PiS. "Świadczy o stanie psychicznym"

- _ Ludzie nic nie mają przeciwko Kaszubom, ale mają przeciwko Niemcom, to można powiedzieć Kaszub, Ślązak, Niemiec - niepolskie, złe, kopiemy. Postępuje w sposób wyjątkowo ohydny, konfliktować Polaków ze Ślązakami to jest coś wyjątkowo ohydnego. Ci ludzie cierpieli z rąk niemieckich, byli siłą wcielani do Wehrmachtu. Ja bym nie chciał, żeby ta sprawa była puszczona płazem prezesowi Kaczyńskiemu, bo on notorycznie obraża ludzi. Nie traktujmy tego jako widzimisię, tylko jako podłość _- mówi Siwiec.

- _ Zadałem sobie trud i przeczytałem ten manifest w całości _ - powiedział Paweł Graś. - _ Tam są rzeczy, które obrażają nie tylko Ślązaków i Kaszubów, ale tam są stwierdzenia, które obrażają większość Polaków. Tam się odmawia praw wszystkim tym, którzy myślą inaczej niż prezes Kaczyński, inaczej niż PiS. Wszyscy Ci, którzy głosowali na SLD albo na Platformę to są Polacy drugiej kategorii _ - mówi rzecznik rządu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/195/t90819.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;na;slasku;persona;non;grata,113,0,805233.html) Kaczyński na Śląsku "personą non grata"? Europoseł Marek Migalski, za skandaliczną uznał opinię PiS, utożsamiającą _ śląskość _ z _ opcją niemiecką _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/247/t97271.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;o;smolensku;za;zamknietymi;drzwiami,28,0,805148.html) PiS o Smoleńsku. Za zamkniętymi drzwiami -_ Nie spoczniemy zanim prawda nie zostanie ukazana _ - podkreśla poseł PiS Jarosław Zieliński.
Tagi: PiS, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz