Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Buzek: Polska powinna pomóc Afryce

0
Podziel się

Wydarzenia w krajach arabskich wskazują, iż Unia Europejska powinna zmienić swoją politykę sąsiedztwa, uważa Jerzy Buzek.

Buzek: Polska powinna pomóc Afryce
(ec.europa.eu)
bDAwNobp

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek uważa, że Europa ma moralny obowiązek bronić Libijczyków, przeciw którym Muammar Kaddafi wyprowadził wojsko.

W wywiadzie dla tygodnika _ Newsweek _ Buzek podkreślił, że _ w Libii mamy do czynienia z klęską humanitarną i wojną domową _. Dodał, że trzeba zrobić wszystko, aby powstrzymać tragedię. Przewodniczący Parlamentu Europejskiego powiedział, że nie ma zgody na jakiekolwiek kompromisy z Kaddafim, gdyż stracił on wszelką legitymację.

Jerzy Buzek uważa, że wydarzenia w krajach arabskich wskazują, iż Unia Europejska powinna zmienić swoją politykę sąsiedztwa. _ - Chodzi o podejście całościowe: nie tylko stabilność się liczy, ale stabilność oparta na demokracji. Im dalej będą szły demokratyczne przemiany, tym ściślejszej współpracy z Unią będzie mógł oczekiwać dany kraj _ - zadeklarował przewodniczący Parlamentu Europejskiego.

bDAwNobr

Buzek dodał, że Polska przewodnicząc Unii, ale też ze względu na doświadczenie historyczne, powinna aktywnie i kreatywnie zaangażować się w Afryce Północnej. Jego zdaniem, jeśli Polska wykaże zainteresowanie sprawami ważnymi dla państw południowych Unii, to zdopinguje je do odwzajemnienia się i wsparcia działań na rzecz Partnerstwa Wschodniego.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/229/t135909.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rebelianci;wybrali;przyszly;rzad,98,0,799330.html) Rebelianci wybrali przyszły rząd Powstańcza Narodowa Rada Libijska mianowała Mahmuda Dżebrila jego szefem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/88/t135000.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/czy;kaddafi;zaatakuje;ostatni;bastion;rebelii,159,0,795295.html) Czy Kaddafi zaatakuje ostatni bastion rebelii? Dyktator wezwał mieszkańców Bengazi, by opuścili w nocy miasto.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/92/t136028.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/libia;kolejne;miasto;w;rekach;powstancow,30,0,801566.html) Libia: Kolejne miasto w rękach powstańców Po Adżdabiji opozycjoniści zdobyli Ras al-Unuf.
bDAwNobS
KOMENTARZE
(0)