Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Były wicepremier zarzuca Kaczyńskiemu działanie na szkodę kraju

0
Podziel się:

Są to działania godzące w podstawową rację stanu, jaka jest w tej chwili w Polsce. Racja stanu polega na tym, aby utrzymać dobre relacje z Ukrainą - mówi Roman Giertych.

Były wicepremier zarzuca Kaczyńskiemu działanie na szkodę kraju
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Roman Giertych uważa, że sukces Euro leży w interesie Polski. - _ Nie da się dziś rozdzielić Euro Ukrainy od Euro Polski, bo to jest jedna impreza, którą zresztą uzyskaliśmy, w dużej mierze dzięki staraniom strony ukraińskiej _ - mówi były wicepremier dziennikowi _ Polska _.

Jego zdaniem, próby łączenia sprawy Julii Tymoszenko z Euro to działanie sprzeczne z interesem Polski, a zgodne z interesem Rosji, która - jak zauważa - robi wszystko, aby zbliżyć Ukrainę do siebie, a nie do Europy. _ - Są to działania godzące w podstawową rację stanu, jaka jest w tej chwili w Polsce. Racja stanu polega na tym, aby utrzymać dobre relacje z Ukrainą _ - mówi Roman Giertych.

Były wicepremier zarzuca Jarosławowi Kaczyńskiemu, że ten wraz - jak to określa - ze swoimi przybocznymi robi wiele na rzecz wielkomocarstwowej polityki Rosji. _ - Całe działanie Antoniego Macierewicza, wymyślanie teorii zamachu, działania bomb próżniowych czy sztucznej mgły doprowadziły do tego, że właściwie Rosjanie mogą być spokojni, iż nikt ich winy w tym zakresie nie ustali. I wracając do bojkotu - wszystko, co w tej chwili robi PiS, to woda na młyn polityki rosyjskiej _ - mówi Roman Giertych w wywiadzie dla _ Polski _.

Czytaj więcej w Money.pl
Tomaszewski ma zmienić zdanie. Tak chce... Jarosław Kaczyński osobiście wyjaśni Janowi Tomaszewskiemu, dlaczego powinien kibicować polskiej drużynie na Euro 2012.
"Zaskakujące". Kaczyński sam sobie przeczy _ Tylko zdecydowana polityka wobec Ukrainy może przynieść pożądane efekty _ - uważa poseł PiS.
Kaczyński ostro o in vitro. Zobacz, co powiedział - _ Nasze stanowisko jest znane, my nie akceptujemy tej metody, bo ona jest, taką jakby wielokrotną aborcją _ - uważa Jarosław Kaczyński.
KOMENTARZE
(0)