Notowania

siwiec
08.12.2012 11:50

Cimoszewicz nie jest zaskoczony tą decyzją

Rozumiem, że pan Marek Siwiec doszedł do wniosku, że SLD jest niereformowalne i że nie ma większych szans, i że jego postulaty nie były tam wysłuchiwane. Nie jestem tym zaskoczony.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*_ - Rozumiem, że pan Marek Siwiec doszedł do wniosku, że SLD jest niereformowalne i że nie ma większych szans, i że jego postulaty nie były tam wysłuchiwane. Nie jestem tym zaskoczony _ - powiedział Włodzimierz Cimoszewicz. *

_ - Sam obserwuję od wielu lat, że to także moje kiedyś środowisko polityczne cierpi na jakąś wyjątkową awersję do samokrytycyzmu, do spojrzenia z pewnego dystansu na swoje problemy, do wyciągania z tego racjonalnych wniosków. Tkwi w marazmie i rzeczywiście zmarginalizowało się _ - dodał.

Siwiec - wśród powodów swej decyzji o odejściu z Sojuszu - wymienił: politykę Sojuszu, która nie gwarantuje wyjścia z opozycji oraz brak współpracy z Kwaśniewskim i Ruchem Palikota. Siwiec na razie nie przechodzi do innej partii, ale zostaje w polityce.

Zdaniem Cimoszewicza obecna polityczna słabość lewicy _ nie odzwierciedla społecznej rzeczywistości _. _ - To tylko mówi wiele o niskiej klasie polityków, którzy zarządzają zorganizowanymi formacjami tego środowiska _ - mówił były premier.

Pytany, czy na lewicy powstanie nowa formacja Cimoszewicz powiedział: _ Nie mam wątpliwości, że kiedyś coś się tutaj stanie, bo próżnia zwykle się wypełnia _. _ - Czy tego typu wydarzenia, jak decyzja pana Marka Siwca przybliżają ten scenariusz trudno mi powiedzieć. On deklaruje, że żadnych tego typu osobistych zamiarów nie ma _ - mówił polityk.

Czytaj więcej w Money.pl
Odszedł z SLD pójdzie do Palikota? Ten zaprasza Janusz Palikot poinformował, że spotka się w poniedziałek z byłym już politykiem SLD Markiem Siwcem. Siwiec ogłosił w piątek, że odchodzi z Sojuszu.
Prezydent o decyzji Siwca. "Proszę mnie z nią nie łączyć" Zobacz również, co w najbliższych miesiącach powinna zrobić polska lewica.
Odchodzi po 23 latach w partii. "To wydarzenie towarzyskie" Zobacz, czy dzisiejsza decyzja może poskutkować istotnymi ruchami w polskiej lewicy.
Tagi: siwiec, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz