Notowania

wałęsa
24.10.2011 13:45

Czarnecki: Oczekuję przeprosin od Wałęsy

Europoseł PiS poczuł się urażony słowami Lecha Wałęsy, że "nie walczył o wolną Polskę".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Europoseł PiS Ryszard Czarnecki oczekuje słowa _ przepraszam _ od Lecha Wałęsy za jego wypowiedź, że polityk PiS _ nie walczył o wolną Polskę _ i wrócił do ojczyzny, kiedy _ Polska była już gotowa _. Wytoczył on b. prezydentowi proces w tej sprawie. *

Przed Sądem Okręgowym w Gdańsku odbyła się w poniedziałek druga rozprawa w tej sprawie.

_ - Oczekuję, że prezydent Lech Wałęsa wypowie to elementarne słowo: przepraszam. To wystarczy, żadnych odszkodowań finansowych od niego nie chcę. Nie chcę po prostu, by ktokolwiek, w tym także prezydent Lech Wałęsa, gumką wymazywał mi ważną część mojego życiorysu _ - powiedział dziennikarzom Czarnecki.

Lecha Wałęsy nie było w sądzie, reprezentowała go pełnomocnik Ewelina Wolańska.

Czarnecki przyznał, że cztery dni temu miał okazję widzieć Wałęsę w samolocie podczas lotu z Brukseli do Warszawy. _ - Siedzieliśmy obok siebie w odległości jednego metra, ale prezydent Lech Wałęsa używając jego słynnych słów z debaty w 1995 r. z Aleksandrem Kwaśniewskim to "ani be, ani me, ani kukuryku". Czekam na te słowo przepraszam od niego cały czas _ - dodał europoseł PiS.

Pozew Czarneckiego przeciwko Wałęsie dotyczy wypowiedzi b. prezydenta w maju 2009 r. w programie TVN24. Wałęsa powiedział wówczas o Czarneckim, że ten _ nie walczył o wolną Polskę, przyjechał, kiedy Polska była już gotowa _.

W pozwie przeciwko b. prezydentowi pełnomocnicy europosła podkreślili, że taka wypowiedź jest nieprawdziwa i godzi w jego dobre imię - Czarnecki w latach 1982-84 był bowiem członkiem władz Niezależnego Zrzeszenia Studentów na Uniwersytecie Wrocławskim. Współpracował też z wieloma wydawnictwami i gazetami drugiego obiegu, zajmował się też ich kolportażem na terenie Warszawy i Dolnego Śląska; za swoją działalność był również zatrzymywany i poddawany rewizjom.

O ważnych pozwach czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/109/t87661.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/przeprosi;walese;za;znieslawienie,157,0,799901.html) Przeprosi Wałęsę za zniesławienie Krzysztof Wyszkowski musi byłego prezydenta za zarzucanie mu agenturalnej przeszłości i branie pieniędzy od SB.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/39/t177191.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/artykul/sad;lansik;i;pudelek;maja;przeprosic;czarneckiego,125,0,948349.html) Lansik i Pudelek mają przeprosić Czarneckiego Sąd nakazał właścicielom dwóch plotkarskich portali internetowych przeprosić Leszka Czarneckiego i jego żonę Jolantę Pieńkowską-Czarnecką
[ ( http://static1.money.pl/i/h/50/t156722.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nie;ma;pojednania;kaczynskiego;z;kaczmarkiem,235,0,916203.html) Kaczyński ma okazję do pojednania. On czeka Nie ma pojednania w procesie karnym, który Jarosławowi Kaczyńskiemu wytoczył były szef MSWiA Janusz Kaczmarek.
Tagi: wałęsa, czarnecki, przeprosiny, kraj, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz